Antalya
01.05.2019
A
POLİTİKA
Aydın’dan ‘kadro’ açıklaması
Aydın’dan ‘kadro’ açıklaması

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten genel sekreterlik ve EKDAĞ A.Ş. Yönetimi’ni istedikleri yönündeki habere açıklık getiren İYİ Parti İl Başkanı Aydın, “Hiçbir talebimiz olmaksızın, Böcek’e desteğimizi esirgemeyeceğiz” dedi

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, geçtiğimiz hafta Körfez Gazetesi’nde çıkan, “EKDAĞ’ı istiyoruz” şeklindeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Aydın, İYİ Parti olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten hiçbir taleplerinin olmadığını söyledi.

 
İKTİDAR GÜCÜNÜ GERİLETTİK


Yerel seçim sürecinde CHP ile birlikte başarılı bir çalışma yaptıklarını hatırlatan Aydın, “Uzun yıllardır halkımız üzerinde gerek yaşam biçimi, gerekse maddi yokluklar üzerinden oluşturulan baskı ortamının ve insanlarımızı kamplaştırarak birbirine düşüren, gerilim politikalarının yaratıcısı olan AKP ve küçük ortağının iktidarını ve gücünü geriletmeyi başardık. Demokrasimizin kalp masajıyla yaşama dönmesinin sağlayıcısı olduk.Bu süreçte ortaya koyduğumuz tavır ve duruşu bundan sonra da göstereceğiz” dedi.


DESTEĞİMİZİ ESİRGEMEYECEĞİZ


Seçimden sonraki süreçte, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile pazarlık yapmadıklarını belirten Aydın, “Sayın Genel Başkanımız, İYİ Parti kadroları açısından talep gelmediği sürece herhangi bir istek ve dayatmayla ortaya çıkılmaması gerektiği konusunda kamuoyuna defalarca açıklamalar yapmıştır. Bizler de bu doğrultuda çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Hal böyleyken Genel sekreterlik ve EKDAĞ A.Ş. Yönetimi’nin tarafımızca istendiği iddiaları doğru değildir. Destek sözümüz sürüyor, desteğimizi esirgemeyeceğimizi de göstereceğiz” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: