Antalya
25.04.2019
A
SEKTÖR , KÜLTÜR-SANAT
Turizmci, festivale hazırlanıyor
Turizmci, festivale hazırlanıyor

RUSYA'nın başkenti Moskova'da bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Türkiye Festivali için hazırlıklar sürüyor. 14-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek festival, Türkiye'nin Rusya pazarından elde ettiği turist ve geliri artırmayı hedefliyor. İlki 2017 yılında yapılan Türkiye Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle TÜROFED, TÜRSAB, TTYD koordinasyonunda organize ediliyor. 14- 16 Haziran tarihlerinde Moskova'da düzenlenecek Türkiye Festivali'ne, Türkiye'den oteller, tur operatörleri, turizm destinasyonları ve önemli turizm markaları katılarak Türkiye'nin turistik değerlerini tanıtacak.

TÜRKİYE RÜZGARI ESECEK

Moskova'daki 165 dönümlük Park Krasnaya Presnya'da gerçekleştirilecek Türkiye Festivali için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 2019'un Türk-Rus Kültür Yılı olması nedeniyle daha da büyük önem kazanan ve bu sene de onbinlerce Rus ziyaretçi ağırlayacak olan Türkiye Festivali, Moskova'da Türkiye rüzgarı estirecek.

TÜRKİYE'YE SEMPATİYİ ARTIRACAK

Geleneksel hale gelen ve bu sene daha fazla ziyaretçi ağırlayacak olan festival, Türkiye'ye sempatiyi artıracak. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye Festivali'nin önemine dikkat çekti.

AYIK: TURİZME KATKI SAĞLAYACAK

Türkiye'nin iki ana pazarından biri olan Rusya Federasyonu'nda gerçekleştirilecek festivalin Türkiye turizmine önemli katkı sağlayacağını belirten Osman Ayık ise “Rusya pazarında tanıtım ve reklam çalışmalarımıza ara vermeden devam etmemiz gerekiyor. Tanıtım çalışmalarımızın yanında insanlara dokunan bir etkinlik olan Türkiye Festivali, Türkiye'ye olan sempatiyi daha da artıracaktır" şeklinde konuştu. (DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: