Antalya
24.04.2019
A
SPOR
Hakem kursuna 220 aday katıldı
Hakem kursuna  220 aday katıldı

Antalya’da hakem eksiğini gidermek ve genç hakemlere şans tanımak için açılan aday hakem kursuna 220 kişi katıldı. ASAT Konferans Salonu’nda düzenlenen ve 3 gün süren kursun açılışında bir konuşma yapan İl Hakem Kurulu Başkanı Erdoğan Üstün, Antalya’nın Türk hakemliğinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Bugüne kadar FİFA, FİFA yardımcı, Süper Lig hakemliği gibi üst düzey hakemler çıkaran Antalya, yeni aday hakemlerle gücüne güç katıyor” dedi. 

 


ÜSTÜN’DEN TEŞEKKÜR


Aday hakem kursunun açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Üstün, “MHK Üyemiz ve 5. Bölge Sorumlumuz Mustafa Kamil Abitoğlu, Bölgesel Kurul Üyeleri Ali Cumhur Doğan ve Adnan Şeker'e katkılarından dolayı teşekkürler. Bölgesel Kurul Üyelerimiz Ali Cumhur Doğan ve Adnan Şeker, İl Hakem Kurul Üyemiz Baki Yiğit, TFFHGD Antalya Şube Başkanımız Melahat Öğretmenoğlu, Süper Lig Hakemimiz Mustafa Öğretmenoğlu, Antalya Hakemliğinde ve Türk Hakemliğinde önemli bir yere sahiptir” diye konuştu.


SAHA ÇALIŞMASI YAPILDI


Bölgesel Kurul Üyesi Adnan Şeker, Dernek Başkan Melahat Öğretmenoğlu, Süper Lig Hakemi Mustafa Öğretmenoğlu ile İl Hakem Kurulu Üyesi Baki Yiğit de, konuşma yaparak tüm kursiyerlere başarı dileklerini ilettiler. Eğitime Bölgesel Kurul Üyesi ve Eğitimci Ali Cumhur Doğan tarafından Futbol Oyun Kuralları ile ilgili eğitimler verildi. Kursun ikinci günü ise Zeytinköy Atletizm Pisti’nde saha çalışması Eski Süper Lig Yardımcı Hakemi ve İl Hakem kurulu üyemiz Baki Yiğit tarafından verildi. 
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: