Antalya
02.04.2019
A
POLİTİKA
Türel’den kısa mesaj
Türel’den kısa mesaj

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’li Muhittin Böcek’e kaptıran Menderes Türel, sosyal medya hesabından yaptığı ilk açıklama ile “Antalya’ya hayırlı olsun” dedi. 

 

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçim’inde Antalya’da Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Muhittin Böcek, kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 50,63 oy alarak Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın adayı Menderes Türel ise yüzde 46,17 oy alarak Böcek’in gerisine düştü.  Dün öğle saatlerine kadar sessizliğini koruyan Türel, ilk olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kısa v öz yaptığı açıklamada Türel, “Antalya için hayırlı olsun” dedi. 


ULUSAL YARIŞMA POLEMİĞİ 


Menderes Türel’in açıklamasının ardından ilk yorum Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay’dan geldi. Menderes Türel'in mesajını alıntılayan oyuncu ve TİP Milletvekili Barış Atay, "Bu sene Ulusal Yarışma olacak. Sen gelme..." dedi. Atay’ın yanı sıra senarist ve yönetmen Semih Kaplanoğlu’da, CHP’li Muhittin Böcek’i tebrik ederek, “Altın Portakal Film Festivaline Ulusal Yarışmayı geri getirerek, ülkemizin en köklü festivalini yeniden Türk filmlerine açmasını dileriz” notunu düştü. Kaplanoğlu’nun bu paylaşımı Barış Atay tarafından eleştirildi. Atay, Kaplanoğlu’nun paylaşımının altına, “Saray’da gala yaparken de çağrı yapsaydınız keşke veya yasakları protesto etmek için yarışmaya verseydiniz filminizi” dedi. MÜZEYYEN YÜCE 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: