Antalya
27.03.2019
A
POLİTİKA
TEPKİ ÇIĞ GİBİ
TEPKİ ÇIĞ GİBİ

SP’nin ardından CHP, HDP ve İyi Parti, 'Bu bir halk ayaklanmasıdır' başlığı altında 4 parti logosunun yer aldığı sahte broşürleri dağıtanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı 

 

Yerel seçimlerde son viraja girilen şu günlerde Antalya’da 'Bu bir halk ayaklanmasıdır' başlığı altında HDP’nin dağıttığı iddia edilen broşürler tartışma yarattı. Üzerinde CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve HDP logoların yer aldığı sahte broşürlerde, 'Metropollerde Millet İttifakını destekliyoruz' yazısı yer alırken, Türkiye’nin sınırlarını da içine alan 'Kürdistan haritası çizildi.

 

 
KAYBEDECEKLERİNİN İŞARETİ


Konuyla ilgili HDP Antalya İl Eş Başkanı Muhsin Taşer, basın açıklaması yaparak logolarını kullanarak sahte broşür dağıtanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. HDP aleyhine yürütülen kara propagandanın geldiği son noktanın sahte broşür dağıtmaya kadar gittiğini ifade eden Taşer, “Partimizin de içinde bulunduğu muhalif 4 partinin isim ve logoları kullanılarak yapılan kara propaganda belgesi sokaklarda dağıtılıyormuş. Manipülasyona ve provokasyona dayalı yalan içerikli bildiriler ile oy devşirmeye çalışanlara itibar edilmemeli. Bu durum 31 Mart’ta kaybedeceklerinin ve korkunun işaretidir” dedi.  

 


İYİ PARTİ DE TEPKİ GÖSTERDİ


Sahte broşür olayına bir tepki de İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın’dan geldi. “Siyaset hiç bu kadar kirlenmemişti” diyen Aydın, “Yenileceklerini gören çevreler ne yapacaklarını şaşırdı. Tünelin ucu göründü, vatandaş her şeyin farkında” diye konuştu. Sahte broşür dağıtımının suç olmasına karşın hala devam ettiğini ifade eden Aydın, “Sahte broşürlere logoları basılan partilerin ısrarla ''Bize ait değildir '' açıklamalarına rağmen sokaklarda dağıtılmaya ve sosyal medyada paylaşılmaya devam edilmektedir.  Hukuken bu konunun bir suç teşkil ettiğini unutmamak gerekir. Özellikle sosyal medya yoluyla sahte belgeleri paylaşarak kamuoyunu yanlış bilgilendirip seçimlere etki yapmaya çalışanların ileride çok ağır hukuki yaptırımlara maruz kalacağını buradan uyarmak istiyorum. Yapılan paylaşımların resimleri alınmakta ve bu paylaşımları yapanlar hakkında Adli makamlara suç duyusunda bulunulmaya başlanmıştır” ifadelerine yer verdi. 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: