Antalya
23.03.2019
A
SPOR
Spor Turkey açıldı 
Spor Turkey açıldı 

90 firmanın 220 ürününü sergilediği Spor Turkey Spor Ekipmanları, Takviye Ürünleri ve Aktivite Fuarı, ANFAŞ’ta açıldı. Fuar kapsamında “Aspendos Koşusu” yapılacak

 

Spor Turkey Spor Ekipmanları, Takviye Ürünleri ve Aktiviteleri Fuarı, Antalya ANFAŞ'ta açıldı. 90 firmanın 220 ürünü ile katıldığı fuar kapsamında Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası da yapılacak. Fuar 26 Mart tarihine kadar açık kalacak.

 


RESMİ AÇILIŞ YAPILDI
Fuarın açılış kurdelasını Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyon Başkan Yardımcısı Kaya Bilge, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim ve Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Avni Aksoy birlikte kesti.

 


ASPENDOS KOŞUSU
Avrupa’da bu tür fuarlara büyük önem verildiğini belirten ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, “Tarihi zenginliği Antalya ile kıyaslanamayacak ülkeler, fuarlarda tanıtım yapıyor. Biz de 24 Mart Pazar Günü 'Aspendos Yılı'na dikkati çekmek için sağlıklı yaşam koşusu yapacağız. Aspendos’un tanıtımına katkı sağlamak için böyle bir organizasyon organize ettik" dedi.

 

 

YABANCI KATILIMCI AZ
Antalya’ya 15 milyona yakın turistin geldiğini, ancak bu tür fuarlara yeterince yabancı ziyaretçi çekemediklerini belirten Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ise bölge turizmi ve ekonomisi için de sporun yerinin çok önemli olduğunu kaydetti. Devre arasında Antalya'ya 100’lerce takımın kamp için geldiğini belirten Ateş, “Bizim için her türlü fuar ve kongre önemli. Antalya yıl içinde milyonlarca turisti ağırlayan bir yer. Biz fuarlara katılımı turizm sayılarıyla paralel olarak yüz binlerle ifade etmemiz gerekiyor" dedi.

LASTİK KIZ; DİLARA
Açılışın ardından Akrobatik Sirk ve Gösteri Sanatları Okulu öğrencisi 7 yaşındaki Dilara Atik'in sandalye üzerinde jimnastik gösterisi ilgiyle izlendi. Fuar alanını gezen davetliler, spor ekipmanları hakkında bilgi aldı.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: