Antalya
21.03.2019
A
SPOR
Ayağına ‘sağ’lık!
Ayağına ‘sağ’lık!

26 haftada 29 gol atan Antalyaspor’da, bu gollerin 20’si sağ ayakla kaydedildi. Sol ayakta 4, kafayla da 5 gol atan kırmızı-beyazlı ekip, 8 maçta gol atma başarısı gösteremedi. Takımın en golcüsü 9 golle Doukara

Süper Lig’de geride kalan 26 haftada toplam 29 gol atan Antalyaspor, bu gollerin 20’sini sağ ayakla attı. Sol ayakla sadece 4 gol atabilen kırmızı-beyazlı futbolcular, 5 golü de kafayla kaydetti. 26 maçın 8’ince gol atma başarısı gösteremeyen Antalyasporlu futbolcular, en farklı galibiyetini 3-0’lık Alanyaspor maçında elde etti. Attığı gollerin 19’unu cezaalanı içinden atan Şimşekler, 10 golü ceza alanı dışından kaydetti. Birçok takıma göre duran toplarda başarılı olan Antalyaspor, duran toptan 3 gol kaydetmeyi başardı.


EN GOLCÜ DOUKARA


Antalyaspor’un attığı 29 gole 10 futbolcu imza attı. Takımın en golcü ismi 9 golle Souleymane Doukara olurken, Senegalli futbolcuyu 4’er golle Diego Angelo ve Hakan Özmert takip etti. Kaptan Diego Angelo’nun 3 gol attığı Antalyaspor’da Nazım Sangare, Serdar Özkan ve Grando Chico 2’şer gol attı. Devre arasında takımdan ayrılan Maicon Marques ile birlikte Yekta Kurtuluş ve Amiltan Da Silva’nın ise 1’er golü bulunuyor.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: