Antalya
15.03.2019
A
POLİTİKA
Sözen’den Hayvan Pazarı ve Halk-Et-Süt
Sözen’den Hayvan Pazarı ve Halk-Et-Süt

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-İYİ Parti İttifakı Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, hayvancılığa belediye eliyle destek vermek amacıyla Canlı Hayvan Pazarı ve Halk-ET, Halk-Süt projelerini hayata geçireceklerini söyledi.

 

Kurban Pazarı Projesi’ni Demirciler Mahallesi 141 ada içerisinde yer alan 33 bin 700 metrekarelik parselde hayata geçireceklerini belirten Sözen, proje ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan sahiplerine modern bir hayvan pazarı kazandırılmış olacağını kaydetti. Alan üzerinde yapılacak düzenlemede küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için ayrı girişler, padoklar, ortak mezat alanı, yem satış ünitesi, karantina bölümü, gübre silaj çukurları, otopark, kafeterya ve hizmet binası yer alacağını belirten Sözen, alıcı ve satıcılar haftanın belirli günlerinde buluşturularak alım-satım işlemlerinin de gerçekleşeceği projenin yerel seçimlerden hemen sonra hayata geçirilmeye başlanacağını açıkladı.

 

 

HALKA UCUZ ET VE SÜT


Sadece bölgede değil, ülke genelinde kronik sorun haline geldiğini söylediği et krizinin, “Halk-Et ve Halk-Süt” projesi ve belediye eliyle çözülebileceğini vurgulayan Sözen, yıllardır uygulanan Halk Ekmek modeli referans alınarak hayata geçirilecek olan Halk-Et uygulamasıyla bölgemizdeki hayvancılığın yeniden canlandırılmasını, hem çiftçinin hem de hayvancılıkla uğraşan vatandaşların alın terlerinin karşılığını almasını hedeflediklerini belirtti. Sözen, Halk-Süt ile de süt üretici birlikleri ve doğrudan üreticiden alınacak sütlerin kontrolden geçirildikten sonra sağlıklı ve doğal bir şekilde tüketiciye sunulacağını açıkladı. Sözen, “Kırsal kalkınmayı destekleyecek bu projeler ile et ve süt üreticisine de destek olacağız. Böylelikle hem halkımız ucuz olarak ürünlere kavuşacak hem de hayvancılığımız gelişecek” dedi.  Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: