Antalya
15.03.2019
A
SPOR
İlk hedef; 41 puan
İlk hedef; 41 puan

Son haftalardaki olumsuz sonuçların 1 galibiyetle geride kalacağını belirten Bülent Korkmaz, “Sezon başından bu yana hedefimiz; 41 puan. Bu hedefe ulaştıktan sonra gerçek hedefi belirleyeceğiz” dedi.

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde, haftalık basın toplantısı düzenleyerek, 5-0 kaybedilen Galatasaray maçını ve hedefleri hakkında konuştu. Galatasaray deplasmanında yenilmelerine rağmen iyi oynadıklarını belirten Kokmaz, “Artık Alanya maçına bakıyoruz. 1 galibiyet çok şeyi değiştirecektir. Her maç önemli ama bu maçın önemi daha da arttı. Ligin en önemli maçlarından birini kazanarak taraftarımıza hediye edeceğiz” dedi.

 

TAKIM OLMAK ZORUNDAYIZ


Peş peşe alınan kötü sonuçların ardından küme düşme gibi endişe taşıyanların olduğunu belirten Korkmaz, şunları söyledi: “Olumsuz değil, olumlu şeyler düşünmeliyiz. Biz olaya böyle bakıyoruz. Takım halinde oynadığımız zaman her rakibe karşı kazanma şansımız var. Takım halinde savunma ve hücum yaptığımız zaman, şampiyonluk yarışındaki takımlara karşı da kazanma şansımız var. Bu nedenle kaybedersek değil, kazanırsak neler olacağını konuşmalıyız”.

 

BÜYÜK HEDEFLER SENEYE


Takım olarak ilk hedeflerinin 41 puan olduğunu belirten Korkmaz, konuşmasını şöyle tamamladı: “Kendi takımım adına genel hedefimiz 41 puan demedim. ‘İlk hedefimiz bu puana ulaşmak’ dedim. Halada onu söylüyorum. İlk hedefimiz 41 puan. Genel hedefimiz bu değil. Hayal kurmak çok güzel bir şey ama gerçekleri söylemek daha doğru. Hedeflerle ilgili konuşurken, ‘Bu seneyi geçelim, sonra oturup konuşalım. Büyük hedefleri o zaman belirleyelim’ dedim. Bunu söylemeye devam edeceğim. İstediğiniz hedefi bu sene değil, seneye konuşalım”.
Hasan YAVAŞLAR

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: