Antalya
Yayın Tarihi : 13.03.201908:00
Güncelleme Tarihi : 12.03.201917:17
A

Yaşadıklarımızın, davranışlarımızın ve aldığımız eğitimin bileşkesine ruh denir.
Peki Antalyaspor ruhu nedir? Tanımdaki yaşadıklarımız yerine Antalya'yı, eğitim yerine de futbol aşkımızı koyarsak Antalyaspor ruhunu açıklamış oluruz. Bundan sonra Antalyaspor ruhundan çok sık söz edeceğim. Bu ruh bana takımımızın ligi 43 puanla iyi sırda kapatacağını hissettiriyor. Asıl mesele de ondan sonra başlıyor. İşte bu ruh, Başkan tarafından takıma gelir getirecek projeleri hızla hayata geçirerek, transferde hiç bir takımın yapamayacağı şöhret hamlelerini yaparak canlandırılmalı ve hepimizin kombinelere koşması sağlanmalıdır. Sayın Başkan, size sesleniyorum vizyonunuza paralel olan Antalyaspor ruhu ile hareket ediniz ve ettiriniz.
Galatasaray maçına gelince… Önce Sayın Bülent Korkmaz’ı tebrik ediyorum. Soyadı gibi korkmadan oynattı takımı. Bravo. 5-0 meş sıfır sonuçta 3 puan kaybettik. Bu kadar açık futbol oynattı takıma ve 81 milyon kişiye Antalyaspor nezdinde  futbol böyle oynanır diye resital verdi. Helal olsun. Şansızlığı Muslera'nın en az 8 gol kurtarmasıydı.
Ama bir de eleştirim var. Bak hocam; bu işler Drole, Cissokho, Bahadır ve Serdar Özkan'la yürümez. ATATÜRK gibi düşünüp gerekirse yönetime kadrom güçsüz zengin değil istediklerimi yapamıyorum bu oyuncu kalitesiyle bu iş yürümez diyeceksin. Elindeki en yetenekli adamlar şu veya bu nedenle alınıyor, sesini çıkarmıyorsun. Ondan sonra senden başarı bekleniyor, suçlu sen oluyorsun. Hocam bu işler böyle olmaz, bana yetenekli adamlar alın diye dirayet göstereceksin ve yönetimden sürekli kaliteli kadro isteyeceksin.
Bu sene geçti bu sözlerim önümüzdeki sezona. Bu fikirleri illa ulusal basından duyman şart değil, onlar büyük takımların borazancı başları. İşlerine geldiği gibi konuşurlar ve yazarlar. Hiç birisi Antalyaspor’un Galatasaray’dan daha iyi oynadığını yazar mı? Veya söyler mi? Ne yazar ne de söyler. Onların tiraj ve reyting korkuları var. Ama ben yazıyorum, sen sözüme ve eleştirilerime kulak ver.
Bakın bu yazımda Antalyaspor ruhundan Başkan'ın ve teknik adamın ne yapması gerektiğinden söz ediyorum ve bazı futbolcuları da isim vererek eleştiriyorum. Eğer bu yazdıklarımda herhangi bir yanlış varsa yönetimden kamuoyuna açıklama yapmasını bekliyorum. Hoşça kalın…

Paylaş
ETİKETLER:
Yok