Antalya
22.02.2019
A
GÜNCEL , EĞİTİM
Üniversitede bireysel gelişim semineri
Üniversitede bireysel gelişim semineri

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YAÇUMER) işbirliği ve ev sahipliğinde 'Bireysel Gelişim Farkındalık Semineri' yapıldı.

   Atatürk Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Bireysel Gelişim Farkındalık Semineri' yaşam, sağlık, aile koçu Dr. Müberra Kılıç tarafından verildi. Yaşam koçluğunu bireyin kendini 'bireysel gelişim' yönünden daha iyi tanıma, potansiyellerini keşfetme, hayatı anlamlandırma çabasını artırma ve bu yöndeki becerilerini geliştirme süreci olarak tanımlayan Dr. Kılıç, kendini geliştiren bireyin becerilerini çevresindeki insanlara dalga dalga yayarak sadece kendisine değil aynı zamanda tüm topluma fayda sağladığının altını çizdi.

 

 

KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR


Bireysel gelişimde en önemli faktörün bireyin kendisi olduğuna dikkat çeken Dr. Kılıç, bireysel farkındalığın bireyin gelişiminin başlangıç noktası olduğunu vurgulayarak, “İstek, öğrenme ve uygulamalarla ortaya çıkan bireysel gelişim farkındalığı önce kişinin kendinde başlıyor. Bu güç içimizde, keşfedilmeyi bekliyor" diye konuştu. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: