Antalya
20.02.2019
A
GÜNCEL , SEKTÖR
MÜSİAD 'Daha çok ihracat' dedi
MÜSİAD 'Daha çok ihracat' dedi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi'nin yeni yönetimi Antalyalı gazetecileri ağırladı.  MÜİAD Şube Başkanı Boğaçhan Göksu, yeni dönemde daha çok ihracat ve markalaşmaya yönelik adım atacaklarını söyledi.

 

1990 yılında kurulan MÜSİAD'ın 1997 yılında Antalya Şubesini kurduğunu belirten Boğaçhan Göksu, yeni çalışma döneminde ihracat ve markalaşmaya odaklandıklarını vurgulayarak, "Son zamanlarda ülkeye döviz girişinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Ülkesine döviz sokan iş adamı ülkesine en hayırlı iş adamıdır. Önümüzdeki dönemde ihracat ve markalaşma anlamında projeksiyonlarımız ve projelerimiz var. Antalya'da bu hedeflerimizi kolaylıkla ve hızlıca hayata geçireceğimizi düşünüyorum. İhracatta vazgeçilmez olmak istiyoruz" dedi.

 

 

TANZİM SATIŞLARI TAKİP EDİYORUZ

Ekonomik gündemin başlıca konuları arasında yer alan tanzim satışlarla ilgili ne düşündüğü sorulan Göksu, "Sebzedeki tanzim satışları takip ediyoruz. Komisyoncularla istişare halindeyiz. Umarım çiftçilerimiz, komisyoncularımız ve bizim için hayırlısı olur. Sonuç hakkında yorum yapamıyoruz. Gündemde çok fazla konu var. Doğru gördüğümüz şeyleri raporlayıp sunacağız" dedi.

 

 

YEREL BASINA DESTEK SÖZÜ

Toplantıya konuk olan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, işadamlarından yerel basına destek istedi. Toplantıya gösterilen ilgili için gazetecilere teşekkür eden Başkan Göksu, "Güçlü olmak için paylaşmak lazım. Biz üzerimize düşeni nedeni ve nasılıyla anladık. Beraber daha çok vakit geçirerek bununla ilgili çalışma yapalım. İşadamlarının kendilerini daha iyi ifade etmesi gerekir. Bunun yolunun nerelerden geçtiğini biliyoruz. Bunlardan biri de tabi ki medyamız" diye konuştu.  Mustafa KOÇ  

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: