Antalya
20.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Türkiye’nin muhalefet sorunu var
Türkiye’nin muhalefet sorunu var

DSP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Reşat Oktay, Türkiye'nin iktidar değil muhalefet sorunu olduğunu belirterek, "Sistem insanları AK Parti'ye mecbur bırakıyor" dedi.  

16 yıldır mevcut iktidara alternatif olabilmiş muhalefet yapılarının bulunmadığını, DSP’nin bu boşluğu dolduracağını belirten Reşat Oktay, "5 yıl boyunca Büyükşehir Meclis Üyeliği görevini yürüttüğüm CHP’den, parti yönetiminin yanlışlarına daha fazla dayanamadığım için ayrıldım. Hemen her gün ayrılmalar, kopmalar oluyor. Yıllarca bu partide belediye başkanlığı yapmış insanlar niye ayrılıyor, buna iyi bakmak lazım" diye konuştu.

 

 

DSP BOŞLUĞU DSP DOLDURACAK

DSP’ye geçtikten sonra AK Parti’yi eleştirmediğine yönelik tepkileri de değerlendiren Reşat Oktay, “Yapılan araştırmalara göre,  AK Parti’nin icraatlarından memnun olmadığı halde bu partiye oy veren yüzde 16'lık bir kitle var. Fakat seçime gidildiğinde her seferinde aynı sonuç çıkıyor. Yani insanlar memnun olmasa dahi sandık başına gittiğinde AK Parti’ye oy veriyor. Karşısında sol adına son 16 yıldır yüzde 24.75'in üstüne çıkamamış, bugün ise kamuoyu anketlerinde yüzde 16’lara düşmüş bir ana muhalefet yapısı var.  Yani Türkiye'nin öyle veya böyle iktidarı vardır. Fakat 16 senedir bu iktidara alternatif olabilmiş muhalefet yapıları yoktur, olamamıştır. DSP işte bu boşluğu dolduracak partidir. Biz de bu yüzden DSP’deyiz” ifadelerini kullandı. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: