Antalya
18.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Ahmet Hakan’dan Sapan’a ilke çağrısı
Ahmet Hakan’dan Sapan’a ilke çağrısı

Eski CHP’li yeni DSP’li Yıldıray Sapan’ın Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı FETÖ’cülükle suçlamasına Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’dan sert bir yazı geldi. Hakan, “FETÖ’nün hangi isimleri CHP’ye belediye başkan adayı yaptığını açıklayamazsan ilkesizin tekisin” dedi.

 

Eski CHP Antalya Milletvekili ve şimdi DSP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olan Yıldıray Sapan, geçtiğimiz günlerde Muratpaşa Belediyesi önünde basın açıklaması yaparak "CHP'ye oy verirseniz FETÖ'ye oy verirsiniz" açıklamasında bulunmuştu. Muratpaşa Belediyesi’nin de FETÖ ile çalıştığını öne süren Yıldıray Sapan’ın iddialarını Hürriyet gazetesi yazası Ahmet Hakan köşesine taşıdı.


AHMET HAKAN’DAN SAPAN’A FETÖ CEVABI
Sapan’ı sert sözlerle eleştiren Ahmet Hakan, Yıldıray Sapan’ın CHP’den yüz bulamadığı için başka partiye geçtiğini savundu. CHP’yi FETÖ’cü olmakla suçlayan Yıldıray Sapan’ın istediğini aldığı takdirde bu sefer de “CHP ile FETÖ’yü yan yana gösteren şerefsizdir” sözleriyle bas bas bağıracağını ifade eden Hakan, “Eğer Yıldıray Sapan adlı şahıs bana dönüp de, ‘Hayır, Ahmet Hakan... Yanılıyorsun Ben ilkesiz değilim. CHP’nin FETÖ’nün emrine girdiğini yeni öğrendim. CHP’nin adaylarını FETÖ’nün atadığını yeni fark ettim. Bugün bağırmamın nedeni budur...’ diyorsa; o zaman çıkacak, FETÖ’nün hangi isimleri CHP’ye belediye başkan adayı yaptığını açıklayacak. Tabii ikna edici dayanaklarıyla. Bunu yapmadığı takdirde, kendisine ‘İlkesizin tekisin! İlkesizin tekisin!’ diye bas bas bağırmak, anamın ak sütü gibi helaldir bana” ifadelerini kullandı. MÜZEYYEN YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: