Antalya
16.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Halil Şahin, destek istedi
Halil Şahin, destek istedi

Aksu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Ak Parti Başkan Adayı Halil Şahin, Kumköy Mahallesi sakinleriyle buluştu. Şahin, 5 yılda yaptığı projeleri anlatarak destek istedi.


Aksu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Ak Parti Başkan Adayı Halil Şahin, Kumköy Mahallesi sakinleriyle buluştu. AK Parti İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci, MHP İlçe Başkanı Ahmet Bulut, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Çalışır ve meclis üyesi aday adaylarının da hazır bulunduğu toplantıda Başkan Şahin, 5 yıllık hizmetlerini anlattı. 5 yıllık hizmet döneminde Aksu’da şehir olma yolunda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Şahin, “Göreve geldiğimizde ilçemizin büyük sorunları vardı. Biz hemen imar çalışmalarına başladık. Altıntaş bölgesinin imar çalışmaları da yakında bitiyor. Görev süremizde büyük, lokomotif dediğimiz projeleri kaçırmadık. EXPO 2016 bizim için kırılma noktasıydı. Geçen hafta yağan yağışlar, son 100 yılın en fazla yağışlarıydı. Eğer Aksu çayı ıslah edilmemiş olsaydı Kumköy mahallemizde ciddi sorunlar yaşanırdı” dedi.

 


HİZMET BELEDİYECİLİĞİ YAPTIK
Hastane inşaatının devam ettiğini, kent meydanı projesinin ihalesinin gerçekleştiğini, yeni fen işleri binasının hizmete girdiğini, 54 park ve modern kapalı pazarlar yapıldığını, imar çalışmalarının devam ettiğini, her mahalleye eşit hizmet götürmeye gayret ettiklerini aktaran Başkan Şahin, “Biz hizmet belediyeciliği yaptık. Meclisimizde Aksu’nun menfaatine olan kararları oy birliği ile çıkararak örnek bir meclis olduk. Özel yasayla sulh name imzalayarak Maliyeye olan 654 milyon liralık borcumuzu sildirdik. Tüm bunları Ben değil Biz olduğumuz için başardık” şeklinde konuştu.

 

 


ŞEFFAF BELEDİYECİLİK YAPTIK
Belediyecilikte ulaşılabilir olmanın önemine de değinen Şahin, “Belediyeyi şeffaf olarak yönettik, kapalı kapılar arkasında bizim işimiz olmaz. Siyaset bölgeye hizmet etmek için yapılmalı, birilerine koltuk sağlamak için değil. Koltuk her zaman bulunur ama zaman geri döndürülemiyor. Zamanı boşa geçirirsek bunun vebali olur. Sorumluluk aldıysak görevimizi yerine getirmeliyiz. Çalışmayacak kişi makamı boşuna meşgul etmemeli. Bizim siyasetimiz hizmet odaklıdır” dedi. Toplantıda Şahin’e MHP İlçe Başkanı Ahmet Bulut ile AK Parti İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci eşlik etti. (Haber merkezi)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: