Antalya
14.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Belediye işçisini seçim çalışmasında kullanmak suçtur
Belediye işçisini seçim çalışmasında kullanmak suçtur

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in belediye işçilerini seçim çalışmasında kullandığını belirterek bunun suç teşkil ettiğini söyledi.  

“Yaklaşık iki aydır Antalya Büyükşehir Belediyesinin 200’e yakın çalışanı sözde belediye çalışmalarını halka anlatmak ve memnuniyet araştırması adı altında kapı kapı dolaştırıldı ve açıkça Menderes Türel propagandası yaptırıldı" diyen Cavit Arı, "Bu çalışanlar belediyenin resmi çalışanlarıdır kamu görevlileridir ve tarafsız kamu yararına çalıştırılması gereken   kişilerdir" uyarısında bulundu.

 

 

SORUŞTURMA AÇILMASI GEREKİR

120 kişilik belediye çalışanının açıkça AKP’nin emrine verilmiş olduğu ve seçim kampanyasında çalıştırıldığı söylenmektedir. Belediye personeli olan bu kişiler seçime kadar her gün, AKP ilçe binalarına gönderilip ilçe belediye başkan adayı ve Büyükşehir adayının broşür ve tanıtım materyalleri ile kapı kapı dolaştırılıp seçim çalışması yaptırıldığı iddia edilmektedir” diyen Arı, “Doğru ise bu konuda acilen İçişleri Bakanlığının, Sayıştay Başkanlığının ve Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma açması gerekir” dedi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: