Antalya
07.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Aydın: Sözlerimiz çarptırılıyor
Aydın: Sözlerimiz çarptırılıyor

İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, 31 Mart yerel seçimlerinde Menderes Türel’in kazanamayacağını işaret ederek, “Diyarbakır’da seçime girse kazanır ama Antalya’da kaybedecek” sözlerinin bazı yayın organlarında çarpıtıldığını söyleyerek tepki gösterdi.

 

 

  Aydın, 4 Şubat’ta düzenledikleri basın toplantısında Menderes Türel’in Büyükşehir Belediye Başkanı seçilemeyeceğini anlatmak için ironi yaptığını ancak sözlerinin çarptırıldığını söyledi.

TÜREL ÖTEKİLEŞTİRİYOR

Sözlerinin farklı yöne çekilerek gündem değiştirilmeye çalışıldığını savunan Ahmet Aydın, “Menderes Türel’in Antalya‘da seçim kazanma şansı, yaşamadığı bir şehirde seçilmesinden (Trabzon’da Kütahya’da Konya’da ya da Diyarbakır’da) daha düşüktür.  5 yıl boyunca kendinden olmayanı ötekileştiren, torunlarımızı bile borçlandıran, en ufak bir eleştiriye bile tahammül edemeyen Türel, Antalya’da seçim kazanamayacaktır.  Bu açıklamayı bir il ile örnekleyerek anlatmaya çalıştım” dedi. Diyarbakır örneği üzerinden İyi Parti’nin HDP ile işbirliği yaptığı şeklinde bir algı yaratmanın manidar olduğunu ifade eden Aydın, “Bu kişiler bizi bir yandan HDP ortağı diye yaftalayıp diğer taraftan da Diyarbakırlıları ötekileştirdi şeklinde gösteriyor. Ne yaparlarsa yapsınlar Menderes Türel de AKP de Antalya’da seçim kazanamayacaktır” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: