Antalya
04.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Belediye İş'ten Esen'e destek sözü
Belediye İş'ten Esen'e destek sözü

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mercan, CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen’e destek sözü verdi

CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen, Belediye İş Sendikasını ziyaret ederek işçilerin talep ve sorunlarını dinledi. Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mercan, “İşçiden, emekçiden yana olduğunu bildiğimiz Sayın Semih Esen’e başarılar diyor ve bu süreçte desteğimizi bildirmek istiyorum" dedi. Mercan'a teşekkür eden Semih Esen, “Bir ülke için cerrah ne kadar önemliyse işçiler de ülkenin kalkınması için o derece önemli. İmkanlar ölçüsünde işçilere en iyi koşulları sağlayacağız. Hiçbir işçinin vebaline girmek istemiyorum. Ben her zaman şunu diliyorum; derdi görmez kör derdi duymaz sağır yapma Allah’ım" ifadelerine yer verdi.

 

 

DESTEĞİMİZİ BİLDİRMEK İSTİYORUM

Ziyaretleri için Esen'e teşekkür eden Belediye İş Sendikası Başkanı Mehmet Mercan, “İşçiden, emekçiden yana olduğunu bildiğimiz Semih Esen’e başarılar diyor ve bu süreçte desteğimizi bildirmek istiyorum. Siyasi geçmişinin her döneminde işçi haklarından yana tavır koyduğunu gördük ve biliyoruz” dedi. 

ŞİKAYET ETTİKLERİMİZİ YAPMAYACAĞIZ

Belediye İş Şube yöneticileri ve üye işçilerin de yer aldığı toplantıda konuşan Semih Esen, “Şikayetçi olduğumuz şeyleri yapmayacağız. Siyasilerin şikayetçisi olduğumuz davranış ve halka yaklaşımlarını biz sergilemeyeceğiz. Bu her yerde ve her zaman böyle olacak. Belediye başkanı dahil, o kurumda yer alan herkes belediyenin bir çalışanı. Bunun her zaman bilincinde olacağız” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nde çalışırken 2015’teişten çıkarıldığı için intihar eden Halil İbrahim Hancı olayını hatırlatan Esen, “Bu acı durumun yaşanmasında payı olan herkes, her siyasetçi vebal altına girdi. Siyasetçilerin taşıyamayacağı kadar büyük bir vebaldir bu durum. CHP olarak en büyük hassasiyetlerimizden biri de işçi ve emekçi haklarıdır” şeklinde konuştu.

 

 

BU YAPI DAĞILACAKTIR

İktidarın, varlığını sürdürebilmek için ülkeyi bilinçli bir şekilde kutuplaştırdığını, bütün yetkilerin tek bir kişiye devrettiğini belirten Esen, şöyle konuştu: "Türkiye’nin siyasi renklerini iki kutup olarak ayırmak sağlıklı bir hamle değil. Bu yapı demokrasiye ve seçmen iradesine saygı duymamaktır. İşçilerin sesini duyurması için var olan tüm kanallar ortadan kaldırıldı. Meclisin karar alma ve karar verme yetkisi devre dışı bırakıldı. İşçilerin sesini duyurabileceği ve isteklerini yerine getirmesi için kamuoyu oluşturacağı bir ortam kalmadı. Bu yapı birkaç yıl içerisinde işlevini yitirecek ve dağılacaktır.”  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: