Antalya
04.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Sözen'e sevgi seli
Sözen'e sevgi seli

Sevgi ve ilginin yoğun olduğu gezilerde konuşan Şükrü Sözen, belediyeciliğin tecrübe, kararlılık ve cesaret istediğini belirterek, “ Biz belediyeciliği atamızdan öğrendik. Kaldırımda yürümeyi bilen kaldırımda yürüsün, belediyeciliği bilen belediyecilik yapsın” dedi.

Manavgat’ın 106 mahallesini gezerek vatandaşlarla buluşan Başkan Şükrü Sözen, kendinden emin, kararlı ve dinamik bir seçim kampanyası yürütüyor

 

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Manavgat Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, yerel seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ulaşmadık mahalle, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmak istemeyen Başkan Sözen, gittiği mahallelerde büyük sevgi ve ilgiyle karşılaşıyor. Manavgat Belediye Başkan Sözen son olarak gittiği Kurtlar, Hacıali, Uzunlar Yeşilada Karacalar, Aşağıışıklar ve Sülek Mahallelerinde de davul, zurna, çiçek ve havai fişek gösterileriyle karşılandı. Sık sık konuşmaları alkış ve tezahüratlarla kesilen Başkan Sözen, belediyecilikte tecrübe edindiğini belirterek, “Biz belediyeciliği atamızdan öğrendik, herkes işini yapsın, kaldırımda yürümeyi bilen kaldırımda yürüsün, belediyeciliği bilen belediyecilik yapsın” dedi.

 

DEV YATIRIMLAR YAPTIK

Başkan Şükrü Sözen konuşmalarında şu sözlere yer verdi: “Belediye Başkanlığımız sürecinde asla şımarmadım, hiçbir zaman kendimi sizlerden farklı görmedim. Hiçbir zaman o makamı ulaşılmaz bir makam haline dönüştürmedim. İnsanlarımızın düğününde cenazesinde bulunmaya gayret ettim. Kimse beni zorlamadı, mecbur kılmadı. Bu gün 10 yılda kendini yetiştirmiş belediyeciliği öğrenmiş, Türkiye’nin en başarılı belediyesi haline gelmiş Manavgat Belediyesi ile gurur duyan bir kardeşiniz olarak karşınızdayım. Kendi kaynaklarımızla beraberce çıkmış olduğumuz bu yolun neticesinde Manavgat’a büyük bir mesafe kat ettik. Dev bir kültür merkezi, gençlik merkezleri, stadyum, modern pazar yerimiz, Side hizmet binamız, köprümüz, parklarımız, mahallelerimize yaptığımız Pazar yerleri, mesire alanlarımız, ırmak kenarlarımız var. Parklarımız var. Huzur evimiz var, kreşlerimiz, kız, erkek öğrenci yurtlarımız, evde bakım hizmetlerimiz var. Engelli hizmet birimlerimiz var. Bu yolları hep beraber katettik. Sizin desteğiniz olmasa başarılı olamazdık. Şükrü Sözen hiçbir şey yapamadıysa, rantı olan dev arazileri, imkanları şartları, birilerinin talimatıyla ‘ver şunu şu şirkete, yere” dedirtmedim, hiçbir kaynağı peşkeş çektirmedim”

 

 

BENİ SORGULAYIN

Sözen, şöyle devam etti. “Bu gün Manavgat Belediyesi eliyle belediyenin kaynaklarını, terminalini, mezbahasını, su gelirlerini elinden alanlar, yarın size gelip oy isteyecekler. Bunun değerlendirmesi sizin. Bu bulunduğum yer çok önemli. Özel bir yer. Sizin beni sorgulamanız gereken sınav yeri burası. Eğer benim eksiğim varsa, sizi utandırdığım, mahcup ettiğim bir duruşum varsa beni sorgulamanız gereken bir yer burası. Biz her türlü zorluğa ve yokluğa rağmen size hizmet ettik. Beni sorgularken yarın karşınıza gelecek olanları da sorgulamanız gerekir. Belediyenin kaynakları elinden alınırken, siz hangi noktadaydınız diye sorgulayın”

 

 

BÖCEK DAYIMIZ OLSUN

Sözen, gittiği mahallelerde Antalya Büyükşehir Belediyesi Adayı Muhittin Böcek için de destek istedi. Sözen, “Bizim bir dayıya ihtiyacımız var. Elimizin güçlenmesi için Antalya merkezde Muhittin Böcek dayıya ihtiyacımız var. 20 yıldır şaibesiz Konyaaltı belediyesine hizmet etmiş, belediyeciliği öğrenmiş, topraktan tarımdan gelmiş, insana değer veren birisi. 4 katrilyon lira borcu olan Antalya Büyükşehir Belediyesini bataktan çıkarıp, bütün imkanları halkıma eşit dağıtırım diyor. Bize güç verecek. Kazanacağına yürekten inanıyorum. Her şeyden fazla onu önemsiyorum. Hizmet yolunda bizi birleştireceğinize yürekten inanıyorum. O günlerin geleceğine umutluyum. Bu toplum aklıselim, değerlendirebilen bir toplum. (Haber merkezi)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: