Antalya
31.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Aksu’da AK Parti karıştı
Aksu’da AK Parti karıştı

Aksu’da Halil Şahin’in adaylığının tekrar açıklanmasının ardından İlçe Kadın Kolları Başkanı Saide Karataş, işlerinin yoğunluğunu bahane ederek 26 kişi ile birlikte istifa etti.

 Eşi parti üyeliğinden istifa eden meclis üyesi Burhan Çelik’in de istifa edeceği öğrenildi

 

İsa Yıldırım’ın aday gösterilip geri çekilmesi nedeni ile CHP ve İYİ Parti’nin kriz yaşadığı Aksu’da, Ak Parti teşkilatında da istifa süreci başladı. Meclis üyeliğine aday olan İlçe Kadın Kolları Başkanı Saide Karataş ve yönetiminin görevlerinden istifa ettikleri öğrenildi. İstifasına gerekçe olarak, işlerinin yoğunluğunu gösteren Karataş’ın, Halil Şahin’in tekrar aday olarak açıklanmasından sonra görevini bırakması dikkat çekti. AK Parti Aksu İlçe eski başkanı Durmuş Kaan Şahin ile birlikte görev yapan Saime Karataş’ın, belediye başkanlığına aday olan Durmuş Kaan Şahin’in aday olmamasına tepki göstererek istifa ettiği iddia ediliyor.

 

 

İSTİFALAR SÜRECEK

Bu arada AK Parti Aksu Teşkilatında meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu bazı isimlerin istifa etmeye hazırlandığı öğrenildi. Ak Parti’den belediye meclis üyesi Burhan Çelik’in de aralarında bulunduğu bazı isimlerin önümüzdeki günlerde partilerinden ayrılacağı belirtiliyor. Eşi AK Parti üyeliğinden istifa eden Çelik’in, pazartesi günü istifasını sunacağı öğrenildi.

Müzeyyen YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: