Antalya
18.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Birlikte yürüyeceğiz
Birlikte yürüyeceğiz

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı olarak Murat Dinç’in gösterilmesini, “Kepez’de birlikte yürüyeceğiz” şeklinde yorumlayan İl Başkanı Kumbul, “Bu yarış kendi içimizdeki bir yarış değil, karanlığa karşı yaptığımız bir yarış.  Partimizin gösterdiği tüm adayların kazanması için çalışacağız” dedi

 

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul Kepez'de İyi Parti aday adaylarından Dr. Murat Dinç'in CHP adayı olarak gösterilmesiyle ilgili, "Bu karar genel başkanımızın, parti meclisimizin ve merkez yürütme kurulumuzun kararıdır. Bu karar, bundan sonra Murat Bey'le yürüyeceğimiz anlamına gelir. Parti merkezimiz hangi bölgede kimi aday gösterirse biz o bölgede sahaya inip seçimi kazanmak zorundayız" dedi.

BU YARIŞ İÇİMİZDEKİ BİR YARIŞ DEĞİL

"Kepez'de baştan bu yana kendi adayımızla yarışmamız gerektiğini savunduk. Resmi başvuru yapan bir partilimiz vardı, aday olmak isteyen başka arkadaşlarımız da vardı. Bu arkadaşlarımızdan biriyle yürümeyi çok isterdik. Ama Kepez'i sormak için Ankara'ya gittiğimde Genel Başkanımız adaylık konusunda Murat Bey (Dinç) üzerinde karar kıldıklarını bildirdi" diyen Ahmet Kumbul, "Bu yarış kendi içimizdeki bir yarış değil, karanlığa karşı yaptığımız bir yarış. Ülkemize ve Antalya'ya aydınlığı getireceğimizi iddia ediyorsak başka şeylerle uğraşmamamız gerekiyor. Partimizin gösterdiği adaylarla bütün oyları, o en son bir oyu alıp seçimi kazanmak için hem Kepez'de hem de Büyükşehir ve diğer ilçelerimizde mücadele vereceğiz" diye konuştu.

 

 

İTTİFAK ZORUNLUYDU

CHP ve İyi Parti Genel Merkezlerinin yaptığı görüşmeler sonunda Antalya'nın 12 ilçesinde CHP, 7 ilçesinde İyi Parti adaylarıyla seçime gireceklerini belirten Kumbul, "Ülkede rejim değişti. Yeni rejimde ilk defa seçime gidiyoruz. Bu noktada kendi geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği, ülkemizin geleceği için ittifak yaparak seçimlere gitmek zorundayız. Mevcut iktidarın, mevcut yerel yönetimin  uygulamalarından hep birlikte rahatsızlık duyuyorsak, ülkeyi daha iyi yöneteceğimizi de düşünüyorsak, bu ittifakı yapmak zorunda idik" sözlerine yer verdi.

AKSU'YA ÇOK ÜZÜLDÜK

CHP'nin Aksu adayı olarak açıklanan İsa Yıldırım'ın adaylığının iptal edilmiş olmasına çok üzüldüğünü belirten Kumbul, "Aksu için hem kendi genel merkez yöneticilerim hem de İyi Parti genel merkez yöneticileriyle görüşmeler yaptık. Ancak İyi Parti, Aksu konusunda ısrarlı oldu. Aday konusunda da kendi adaylarını göstermeyi arzu ettiler. İsa Başkan'a (Yıldırım) emekleri için teşekkür etmemiz gerekiyor. Epey bir süredir çalışma yürütüyordu. Böyle olmasına gerçekten çok üzüldüm" ifadelerini kullandı.

 

 

KOCAGÖZ'Ü BİZ ENGELLEMEDİK

CHP Kepez adayı olacağı konuşulan Mesut Kocagöz'ün adaylığının iptal edilmesi konusunda il örgütü olarak bir tasarruflarının bulunmadığını hatırlatan Ahmet Kumbul, şöyle konuştu: " Kendisini tanımıyordum. Ortak dostlarımız varmış. Hakkında çok olumlu şeyler söylediler. Çok iyi bir insan olması yanında siyasetçiliği ile ilgili de çok olumlu şeyler söylendi. Mesut Kocagöz'le ilgili bizim kimseyle bir görüşmemiz olmadı. Ben Ankara'ya vardığımda direkt Murat Dinç'in adayımız olduğu söylendi. Genel Başkanımız, 'Antalya'dan arkadaşlarla da görüştük, Murat Dinç adında başarılı ve çok sevilen bir doktorumuz varmış, onu aday yapacağız' dedi.  Mesut bey'in aday olması ya da olmaması konusunda il örgütü olarak bir tasarrufumuz oldu desek bu tabana hoş gelebilir, ama böyle bir şey olmadı."  Mustafa KOÇ     

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: