Antalya
07.01.2019
A
GÜNCEL , EĞİTİM
TÖVİŞ 5 YAŞINDA
TÖVİŞ 5 YAŞINDA

Türkiye Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği, kuruluşunun 5. yılını coşkuyla kutladı. Dernek Başkanı Feray Atalay,  Atatürkçü, çağdaş, laik, bilimsel, parasız eğitim için mücadele edeceklerini söyledi. Gecede, derneğin önemli projelerinden Cumhuriyet Köyü Projesi hakkında da bilgi verildi

 

 

Türkiye Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği (TÖVİŞ) kuruluşunun beşinci yılını, coşkulu bir geceyle kutladı. Geceye dernek üyeleri, TÖVİŞ üyesi belediyesi meclis üyesi aday adayları, Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar ve davetliler katıldı. Dernek Genel Sekreteri Nesrin Özsarı’nın anonsu ile sahneye çıkan Eğitim-İş Şube Başkanı Iltar, 5. Yılını kutlayan derneğe emek verenlere teşekkür etti. Daha sonra sahneye davet edilen TÖVİŞ Genel Başkanı Feray Atalay, derneğin kuruluş hikayesini anlattı.

 

 

ÇAĞDAŞ, LAİK EĞİTİM
Atalay, “2013 Aralık ayında, FETÖ’yü güzel gösteren Selam adlı filme oğlumla birlikte okuldaki çocukların götürüleceğini öğrendik. Aileler olarak buna direndik ve çocuklarımızın o filmi izlemesini engelledik. TÖVİŞ, o zamanki direnişin bir karşılığı olarak doğdu ve bugün beş yaşında.  Dernek olarak gerici, bölücü eğitime karşı Atatürkçü, çağdaş, laik, bilimsel, parasız eğitim için mücadelemizi sürdürüyoruz. Yeri geldi eğitimler verdik, yeri geldi MEB kapılarında direndik, yeri geldi taciz, tecavüz, baskı, işkencelere karşı mücadele ettik. Ama hep eğitimin bilimsel, çağdaş olmasını savunduk” diye konuştu.

 


YENİ YILDA YENİ PROJELER
Geride kalan 5 yılda derneğin 7 ilde daha şube açtığını belirten Atalay, “Gönüllü üyelerimizin katkılarıyla TÖVİŞ gazetesi çıkarıyoruz,  tiyatro grubumuz, koromuz, eğitim gruplarımız var. Çocuklarımıza burs imkanı sağlıyoruz. Kadınlarımıza, kızlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz” dedi. Hedefler hakkında da bilgi veren Atalay, 2019’da İdeal Cumhuriyet Köyü Projesi için ilk adımı atacaklarını söyledi. Atatürk imzası taşıyan bu projenin ilk olarak 1937 yılında gündeme geldiğini, tarih profesörü Afet İnan tarafından uzun süre üzerinde çalışılmasına rağmen projenin uygulanamadığını belirten Atalay, çevreci bir köy yaratma fikriyatını taşıyan projeyi hayata geçirmek için harekete geçtiklerini söyledi.

 

 

KURSİYERLERE SERTİFİKA
Gecenin ilerleyen saatlerinde 2. yılını kutlayan gazetebosders.com köşe yazarlarına emeklerinden dolayı teşekkür edilerek plaket takdim edildi. Daha sonra Düşün, Konuş, Dinle Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları sunuldu.  Etkinlik TÖVİŞ üyesi kanun ve ud sanatçılarının eşsiz müzikleri ile devam etti.  Engin KORKMAZ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: