Antalya
04.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
100. Yıl spor alanı olacak
100. Yıl spor alanı olacak

Muratpaşa Belediye Meclisi, belediye ve sivil toplum örgütlerinin açtığı dava sonucu imar planları iptal edilen 100. Yıl’daki 40 bin metrekarelik alanı yeniden spor alanı olarak planlandı. Oy birliği ile kabul edilen planı, AK Parti grubu da kabul etti

 

  Muratpaşa Belediye Meclisi, 2019’un ilk toplantısını Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirdi. Ümit Uysal’ın başkanlık ettiği yılın ilk meclisinde, 100. Yıl’daki 40 bin metrekarelik alana ilişkin yeni imar düzenlemesi görüşüldü. Muratpaşa Belediyesi ve sivil toplum örgütlerinin açtığı davaya bağlı olarak Antalya 2.  İdare Mahkemesi’nin alanın ticaret ve turizm alanı planını iptal kararı doğrultusunda yapılan yeni düzenlemede, mahkemenin söz konusu alanın ‘kamusal niteliğini kaybettiği’ ve ‘kent ve bölge halkının tekrar oluşturulması olanaklı görülmeyen bir spor alanını kaybettiğine’ ilişkin vurgusuna dikkat çekildi.

 

 

AK PARTİ DE KABUL ETTİ
Bu doğrultuda Meclis Planlama ve İmar Komisyonu, alanının ‘yeniden spor alanı’ olarak planlanmasını önerdi. Komisyonunu önerisi doğrultusunda meclis, oy birliğiyle 100. Yıl’da, Antalya Stadyumu ve Spor Salonu yanında bulunan 40 bin metrekare alanın spor alanı olarak yeniden planlanmasını oy birliğiyle kabul etti. Planın kabulü için AK Parti grubu da onay verdi.
KAYMAKAMLIK BİNASI YENİDEN
Bu arada Muratpaşa Kaymakamlığı’nın kullandığı eski belediye hizmet binasının, 1 yıl süreyle bedelsiz olarak yeniden kaymakamlık hizmetine sunulması oybirliği ile kabul edildi. Mecliste ayrıca Meydankavağı Mahallesi’ndeki bir parka “Astsubay Kıdemli Başçavuş İlker Lökoğlu Parkı”, 27 Haziran 2018’de hayatını kaybeden Antalyalı kameraman Alper Baycın’ın adının da belediyeye ait herhangi bir yere verilmesi oybirliği ile kararlaştırıldı.

 


PANKARTLI PROTESTO
Bu arada Muratpaşa Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Tosun, açtığı pankart ile gündem oluşturdu. Cumhurbaşkanı’na hakaret nedeni ile haklarında soruşturma açıldıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakılan sanatçılar Müjdat Gezen ile Metin Akpınar ve RTÜK tarafından ceza verilen FOX TV Ana Haber Bülteni Sunucusu Fatih Portakal’ın fotoğraflarının olduğu, “Aydınlık savaşçıları yanınızdayız” yazılı bir pankart açtı. Tosun, CHP’li meclis üyeleri tarafından tebrik edildi.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Muratpaşa
YAZAR: