Antalya
03.01.2019
A
GÜNCEL
#Seçim2019 Yerel Medya Koordinasyonu kuruldu
#Seçim2019 Yerel Medya Koordinasyonu kuruldu

Dokuz8HABER'in çağrısıyla, 19- 20 Aralık tarihlerinde Ankara'da düzenlenen ‘Yerel Medya Buluşması’na Körfez gazetesinin de içinde bulunduğu 20 farklı şehri temsilen katılan 30'a yakın yerel medya kuruluşu temsilcisi, #Seçim2019 Yerel Medya Koordinasyonu kurma kararı aldı

  Toplantıda toplumun haber alma hakkına yönelik sınırlamaların yarattığı kaygıların seçim dönemlerinde daha da arttığını tespit eden katılımcılar, seçim süreçlerinde güvenilir bir haber akışı sağlamanın, seçim ve sandık güvenliğinin de ayrılmaz bir parçası olduğunun altını çizerek, yerel medyanın güç birliği yapması durumunda bu ihtiyacın karşılanması noktasında önemli bir rol oynayabileceğini vurguladı.

 


SEÇİM İHLALLERİ VE SONUÇLARI
Bu çerçevede #Seçim2019 Yerel Medya Koordinasyonu bünyesinde bir araya gelen ve gelecek olan yerel medya kuruluşları haber akışlarını ortak bir haber havuzunda ortaklaştırarak yerelden ulusala etkin bir haber akışı sağlayacak. Bugün itibariyle 20 kenti kapsayan #Seçim2019 Yerel Medya Koordinasyonu, 81 ili de kapsayacak şekilde genişleme çalışmalarına devam edecek. Bu amaçla başta İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Adana, Antalya, Diyarbakır, Malatya gibi kentler olmak üzere bölgesel havza niteliği taşıyan kentlerde düzenlenecek olan bölge toplantılarıyla genişleme çalışmaları sürdürülecek. #Seçim2019 Yerel Medya Koordinasyonu gazeteciliğin evrensel değerlerini esas alan, objektif ve seçimlere katılan tüm taraflara eşit mesafede durarak çalışmalarını sürdürecek.


YEREL MEDYA GÜÇLENECEK
Seçim süreçlerinde yaşanabilecek olası ihlalleri yakından takip edip haberleştirecek olan #Seçim2019 Yerel Medya Koordinasyonu, bulunduğu yerellerde seçim sonuçlarını da elindeki olanaklar ölçüsünde haberleştirebilecek bir altyapıyı kurmak üzere özel bir çalışma yürütecek. #Seçim2019 Yerel Medya Koordinasyonu yerelden ulusala bir haber akışı sağlayacağı gibi, dünya medyasının da kaynağından güvenilir bir haber akışıyla beslenebilmesine de aracı olacak. (Haber Merkezi )

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: