Antalya
02.01.2019
A
ADLİYE , SPOR
Amatörlere ‘şiddet’ arası
Amatörlere  ‘şiddet’ arası

İstanbul amatör liginde oynanan Yıldırım Bosna-Küçükköy maçında çıkan olaylarda 17 yaşındaki taraftar Muhammed Yücel’in hayatını kaybetmesi nedeni ile Türkiye genelinde amatör maçlara 1 hafta ara verildi: Antalya’da da hafta sonu amatör maç oynanmayacak

  İstanbul Süper Amatör Lig’de oynanan Yıldırım Bosnaspor-Küçükköyspor maçında çıkan olaylarda 17 yaşındaki taraftar Muhammed Yücel’in hayatını kaybetmesi, 1’i ağır 3 taraftarın da yaralanması üzerine, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Müdürlüğü, ülke genelindeki tüm amatör maçları bir hafta erteledi. TFF’den yapılan açıklamada, “Son zamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle; bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacak tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu'nun aldığı karar ile oynanmayacak” denildi.
ANTALYA’DA OLAY YOK
TFF’den gelen yazı üzerine Antalya’da hafta sonu oynanacak tüm maçlar ertelendi. İstanbul’da yaşanan olayın çok üzücü olduğunu belirten Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener, “Genç bir kardeşimizin, bir futbol maçı sırasında hayatını kaybetmesi tüm Türkiye’de üzüntüyle karşıladı. TFF’nin aldığı kararı saygıyla karşılıyoruz. Antalya’da bu sezon oynanan amatör maçlarda çok büyük bir olayla karşılaşmadık. Sezon başında aldığımız kararlar ve kulüp temsilcilerinin özverisi ile Antalya’daki amatör maçlar sağduyu içinde oynanıyor. Umarız benzer olay tekrar yaşanmaz ve TFF, bir daha böyle kararlar almak zorunda kalmaz” dedi.
Hasan YAVAŞLAR

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: