Antalya
29.12.2018
A
GÜNDEM , EKONOMİ , GÜNCEL
2019’da mücadeleye devam
2019’da mücadeleye devam

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Antalya İl Temsilciliği, TÜRK-İŞ’e bağlı Sendikaların Antalya Şube Başkanları ile bir araya gelerek, 2018 yılının değerlendirmesini yaptı. Toplantıda, mücadeleyle dolu geçen son bir yılın, 2019’da da sürdürülmesi kararı alındı.

DEĞERLENDİRME TOLANTISI
TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve YOL-İŞ Sendikası Antalya 1. Nolu Şube Başkanı Cemil Ünal’ın başkanlığında, örgütlü bulundukları Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde kahvaltıda bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştiren TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Kadir Kır, BELEDİYE-İŞ Şube Başkanı Mehmet Mercan, HABER-İŞ Şube Başkanı Murat Senem, YOL-İŞ 2. Nolu Şube Başkanı Adnan Kocabaş, TOLEYİS Bölge Şube Başkanı Cemalettin Kelten, TEZ-KOOP-İŞ Şube Başkanı Barış Özdemir, SAĞLIK-İŞ Şube Başkanı Hakan Kandak ile KOOP-İŞ Sendikası Şube Başkanı Mustafa Şahin, ‘Mücadeleye devam’ kararı aldılar.
AÇLIK SINIRINDAASGARİ ÜCRET
Toplantıda konuşan TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi Cemil Ünal, Türkiye’deki çalışma hayatının ve işçi sınıfının belirleyici unsuru TÜRK-İŞ’in, asgari ücretin 2 bin 20 liraya çıkmasındaki önemine vurgu yaparak, şunları söyledi: “2018 yılı, ülke açısından da, çalışma hayatı açısından da oldukça sıkıntılı geçti. Özelleştirilen fabrikalar, işsiz bırakılan işçiler, bu ülkenin kaderi olmaktan çıkarılmalıdır. 2019 yılına, açlık sınırındaki 2 bin 20 liralık bir asgari ücret ile giriyoruz. Asgari ücret, Konfederasyonumuzun dayatmasıyla 2 bin lira üzerine çıkarılmıştır. Bu elbetteki yeterli değildir. Mücadelemiz, fabrikalarda, yollarda, barajlarda devam edecek. Bu kış günlerinde çalışan, işçi sınıfının neferleri adına, 2019 yılını da ‘mücadele yılı’ ilan ediyoruz.”
Haber Merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: