Antalya
25.12.2018
A
EKONOMİ
Growtech rekor kırdı
Growtech rekor kırdı

Antalya EXPO Center’da 27-30 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen 18. Growtech Eurasia Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 120 ülkeden 86 bin 780 ziyaretçiyi ağırladı

 

 

Antalya Expo Center’da düzenlenen Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı, Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı ile ilgili ziyaretçi bilgileri açıklandı. Fuarı düzenleyen UBM Organizasyon firmasından yapılan açıklamaya göre, 120 ülkeden 86 bin 780 ziyaretçi ve 30 ülkeden 800’ün üzerinde firma ve markanın yer aldığı fuarda, katılımcılar şimdiden önümüzdeki yılın fuarındaki yerlerini ayırttı. En çok ziyaretçi gelen ilk 5 ülke sırasıyla İran, Ürdün, Irak, Mısır ve Cezayir olurken, Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara ve Konya, en çok ziyaret gerçekleştiren iller oldu. Hollanda, İspanya, Çin, Kore ve bu yıl ilk kez Macaristan, ülke bazında milli katılım ile yer aldı.

 

YATIRIM HEYETLERİ DE YER ALDI

Öte yandan, Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçıları Birliği (BAİB) organizasyonunda fuara eş zamanlı olarak Alım Heyeti Programı düzenlendi. Azerbaycan, Bahreyn, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Moldova ve Ürdün'den 29 firma, programa katıldı. Ayrıca, dünyada seracılık konusunda en büyük yatırımları yapan Rusya ve Özbekistan gibi pek çok ülkeden yatırımcı heyetler Growtech Eurasia’da önemli alımlar ve işbirlikleri gerçekleştirdi.

 

GROWTECH BİR DÜNYA MARKASI

Growtech Fuar Direktörü Engin Er, Growtech’in artık bir dünya markası haline geldiğini belirterek, “Dünya genelinde başta ekonomik olmak üzere pek çok sıkıntı yaşanırken, salonlarında yürümekte zorlanacağınız kadar kişinin ziyaret ettiği ve aynı anda birçok farklı dilin konuşulduğunu duyduğunuz, farklı kültürel kıyafetler gördüğünüz uluslararası bir fuar düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Fuarımız önümüzdeki yıl, 27-30 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Hazırlıklarımıza şimdiden başladık. Hatta katılımcılarımızın birçoğu, şimdiden önümüzdeki yıl için yerlerini ayırttılar” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: