Antalya
13.12.2018
A
GENEL , BUGÜNÜN HABERLERİ , GÜNCEL , POLİTİKA
Kadınlar Konyaaltı’na kadın aday istiyor
Kadınlar Konyaaltı’na kadın aday istiyor

CHP’li bir grup kadın, Perge'de yaşamış dünyanın ilk kadın belediye başkanı Plancia Magna'dan yaklaşık 1900 yıl sonra kentte yeniden kadın belediye başkanı görmek istediklerini ifade etti. İl Başkanı Kumbul’u ziyaret eden kadınlar, Konyaaltı’nda kadın aday taleplerinin genel merkeze iletilmesini istedi.

CHP üyesi bir grup kadın,  ‘Konyaaltılı Kadınlar Platformu’ başlığı altında bir araya gelerek, Konyaaltı Belediye başkan adayının kadın olması hususunda görüşmek üzere CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’u ziyaret etti. Yerel seçimler öncesi Konyaaltı Belediye Başkan adaylığı için 17 aday başvuruda bulunurken, bunlardan 3’ü kadın. Konyaaltı ve Büyükşehir Belediyesi'nin Meclis Üyesi Cansel Tuncer Çevikol, 5 yıla yakın Manavgat Belediyesi'nde başkan yardımcılığı yapmış mimar Sebahat Çevik ve doktor Sevgi Doğan, Konyaaltı’nın kadın adayları.  

KONYAALTI’NDA 3 KADINDAN BİRİ OLSUN

Platform sözcüsü Hatem Küçükemiroğlu,  Konyaaltı’nda kadın nüfusunun ağırlıkta olduğunu hatırlatarak, ilçede kadın belediye başkan adayı görmek istediklerini bildirdi. Sahada yapılan çalışmalarda vatandaşın kadın belediye başkanı görme arzusunun yok sayılamayacağını ifade eden Küçükemiroğlu, yerel seçimler öncesi Konyaaltı’ndan belediye başkan adaylığı için başvuru yapan 3 kadın adayın kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.  Küçükemiroğlu, 3 kadın adaydan birinin değerlendirileceği ümidi taşıdıklarını belirterek, Başkan Kumbul’dan bu isteklerini genel merkeze iletmesini talep etti.

KONYAALTI’NDA KADININ MÜHRÜ VAR

CHP’nin Türkiye genelinde ‘Kadının mührü var’ sloganıyla 5 Aralık’ta düzenlediği yürüyüşlerin siyasette temsiliyet noktasında karşılık bulması gerektiğine inandıklarını ifade eden Küçükemiroğlu, şöyle konuştu: “Biz Konyaaltılı kadınlar olarak ilçemizde kadın belediye başkanı görmek istiyoruz. Konyaaltı’nda kadının mührü var demek istiyoruz. Sizlerin bize destek olacağını biliyoruz ve bu talebimizi genel merkezine iletmenizi istiyoruz.”

TALEBİ GENEL MERKEZE İLETECEĞİM

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Antalya’dan bir kadın belediye başkanı görmek istediğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Dünyanın ilk kadın belediye başkanı belediye Plancia Magna Antalya’dan, biliyorsunuz. Umarım Antalya’dan bir kadın belediye başkanı bu dönem çıkartırız. Bu talebinizi genel merkeze ileteceğim. Zaten genel başkanımız da kadın temsiliyeti konusunda hassas davranıyor. Gözümüzün incisi Konyaaltı’ndan bir kadın belediye başkanı çıkarmak bizi onurlandırır.” MÜZEYYEN YÜCE

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
seçim
YAZAR: