Antalya
13.12.2018
A

Ege Denizinde devrilen teknede, Afganistan’a gitmeye çalışan 12’si çocuk 87 Finlandiya vatandaşı kaçak boğularak can verdiler!

*

Şam yakınlarındaki mülteci kampında Suriye’ye iltica etmek isteyen yüzlerce Alman ve Hollandalı mülteci, kamptaki kötü koşulları protesto etmek için ayaklandılar. İsyancılar, kamptaki biraların yeteri kadar soğutulmadığından şikayet ediyorlar!

*

Geçtiğimiz yıl Türk vatandaşlığı almak için ikiyüzün üzerindeki Amerikalı’nın çocuklarını Türkiye’de doğurdukları açıklandı!

*

Atina yakınlarındaki boş bir arazide konteyner içinde aç ve susuzluktan perişan bulunan 57 Danimarkalı’nın “Sizi Somali’ye götüreceğiz” diyen sahtekarlar tarafından kandırıldıkları ortaya çıktı.

*

İngiliz milyarder Arabistan’ın dünya kulüpler şampiyonu “El muvaffakiyet ül evren” futbol takımını satın aldı.

*

Sudan’daki ünlü Hartum Üniversite’sinde Avrupa ve Amerika’dan gelen binin üzerinde genç eğitim görüyor!

*

La Monde, Fransa’da kadın cinayetlerinin yüzde 20, çocuk tecavüzlerinin yüzde 15 arttığını yazdı.

*

Kanada’nın Montreal şehrinde, trafikte yol verme yüzünden çıkan kavgada 2 ölü, 20’nin üzerinde yaralı var. Yetkililer yaralılardan 4 tanesinin hayati tehlikesinin sürdüğünü açıkladılar.

*

Yen’in Irak Dinarı karşısında değer kaybetmesi üzerine bir açıklama yapan Japon Başbakanı, “Tüm bunlar Dinar Lobisinin işi” dedi.

***

Hiç duydunuz mu?

Duymayacaksınız da!

***

Dünyada 65 milyonun üzerinde mülteci var...

Her geçen dakika 25-30 kişi evini terkediyor.

Suriye, Afganistan, Somali, Sudan ve Kongo, en fazla göç veren ülkeler...

Suriye halkının yüzde 90’a yakını, Afganların yüzde 99’u, Somali halkının tamamına yakını, Sudan halkının yine yüzde 90’ı Müslüman.

***

Her ne kadar Türkiye en fazla göç alan ülkeler arasında gösterilse de, aldığımız mültecilerin büyük çoğunluğunun eğitim seviyeleri, ekonomik ve sosyal zenginlikleri kötü.

Mülteci olarak gitmeseler bile milyonlarca Türk vatandaşı ekmeğini kazanmak ve kaliteli eğitim almak hayaliyle dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmış durumdalar.

***

Bu insanlar ülkelerindeki baskıcı yöneticilerden, savaşlardan, kargaşadan, düzensizlikten, kötü ekonomik koşullardan kaçıyorlar.

Müslümanlar kaçmak için çoğunlukla Hristiyan ülkeleri seçiyorlar.

***

Sorun dinde reform düşünmeyen, istemeyen, tartışmayan bağnaz din adamlarında...

Sorun dini politikaya alet ederek iktidarı elde eden ama ülkelerini medeniyete ulaştırmak, halklarını mutlu, özgür ve refah içinde yaşatmak için hiç bir şey yapmayan siyasetçilerde.

***

Geçtiğimiz günlerde bir Atatürk düşmanına yapmış olduğu ziyaret nedeniyle eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı, “Bizim en önemli işimiz bilgiyi, doğru bilgiyi, sağlıklı bilgiyi insanımıza milletimize ulaştırmaktır. Yapmış olduğumuz faaliyetlerin en önemlisi budur... Kendisini Müslüman olarak tanımlayan insanlardan nereden baksanız en az 20 milyon kadarı kulaktan dolma dini bilgiler alıyor.” dedikten sonra “doğru bilginin!” adreslerinden biri olarak 1924 yılında kapatılmış olam “medreseleri” gösteriyor...

Bir başka konuşmasında, halkı “doğru bilgilendirmek!” için “Kur'an okumayan çocuklar, şeytanlarla beraberdir'' diyor...

***

Atatürk, Türkçe ibadet ile halkının dinini anlamasını, doğru bilgiye rahatça ulaşmasını, kulaktan dolma safsatalara inanmamasını istemişti...

Karanlığı aydınlatmak istemişti!

Kurduğu partiyi günümüzde yönetenler, içlerinden bir milletvekilinin “Ezanı Türkçe dinlemek isterim” lafına bile dayanamayıp partiden gönderdiler!

***

Che Guavera’nın bir sözü var: “Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana 'kahraman' diyorlar... Bunların 'neden aç?' olduğunu sorguladığım da ise; bana komünist diyorlar..."

***

Atatürk “Türkçe ibadet” getirmeye çalıştı diye ona dinsiz diyorlardı...

Şimdi “Insanımız dinini anlamıyor” diye şikayet ediyorlar!

Bir büyük insanı anlamayanlar, bir yüce dini hiç bir zaman anlayamayacaklar!

Paylaş
ETİKETLER:
Yok