Antalya
06.12.2018
A
POLİTİKA
CHP oylarını alırım
CHP oylarını alırım

​Muratpaşa için yapılan anketlerde ve temayül yoklamasında isminin ön sıralarda çıktığı belirtilen AK Parti’li Cemal Öner, “Muratpaşa’yı kazanmak için CHP oylarına ihtiyacımız var. Çok sayıda CHP’li, adaylığım halinde ilk kez AK Parti’ye oy vereceğini söylüyor” dedi

AK Parti Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Cemal Öner, genel merkez tarafından belediye başkanlığına aday gösterilmesi halinde Muratpaşa Belediyesi’ni AK Partili yapacaklarını söyledi. 4.5 yıldır yürüttüğü meclis üyeliği sürecinde Muratpaşa Belediye personeli dahil, her kesimden ilgiyle karşılandığını söyleyen Öner, adaylık başvurusu yapmamasına rağmen, aday olması için kamuoyundan ciddi talep olduğunu söyledi.

ÇEVREMDE ‘CHP’Lİ ÇOK

Muratpaşa Belediyesi’ni kazanmak için CHP seçmeninden mutlaka oy alabilecek bir isimle yola çıkmaları gerektiğini belirten Öner, “İŞ ve arkadaş çevremde daha çok CHP tandanslı insanlar bulunuyor. Hayatlarında hiçbir seçimde AK Parti’ye oy vermeyen bu insanlar, benim adaylığım söz konusu olursa oylarını ilk kez AK Parti’ye vereceklerini söylüyor. Aday olup olmamam, genel merkezin takdirine bağlı. Ancak ben aday olmasam bile, kamuoyunda takdir ediliyor olmam ve adaylık için ismimin geçiyor olması benim için en büyük kazançtır” dedi.

KAZANMANIN FORMÜLLERİ

Aday olsa da, olmasa da yerel seçimlerde partisinin kazanması için elinden geleni yapacağını belirten Öner, partisinin Muratpaşa’yı kazanma ihtimalinin düşük olmadığını iddia ederek, “CHP’den oy alabilecek bir adayla yola çıkmalıyız. Bunun yanı sıra Cumhur İttifakı yerelde de olursa, MHP seçmeninin oyunu almalıyız. Tüm bunların dışında İYİ Parti kendi adayını çıkarırsa bu tablo CHP’nin oylarında azalmaya neden olacaktır. Teşkilat olarak iyi bir çalışma yaparsak, bu tablodan başarıyla çıkmamız çok zor olmaz” ifadelerini kullandı.

TAKDİR GENEL MERKEZİN

Bir önceki seçimde Süleyman Evcilmen’in bağımsız olarak yarışa katılmasına rağmen 20 bin oy aldığını belirten AK Parti Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Cemal Öner, sözlerini şöyle tamamladı: “Son dönemlerde CHP’nin oylarında ciddi azalma gözleniyor. Bu azalış, bu seçimde de devam edecektir. Ciddi bir hata yapmazsak, bu seçimde Muratpaşa’yı AK Partili yapabiliriz. Benim şahsen adaylık beklentim yok. Ancak anketlerde ve temayül yoklamalarında ismimin en ön sıralarda çıktığını duyuyorum. Takdir genel merkezin. Bize düşen, partimiz için daha çok çalışmak”.

Mehmet DOĞAN

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: