Antalya
17.11.2018
A
GENEL , POLİTİKA
İttifak ile AKP’nin şansı yok
 İttifak ile AKP’nin şansı yok

İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, CHP ile ittifak halinde Antalya’da 19 ilçenin tamamını alacaklarını söyledi. Kepez’de iki senelik bir çalışma yürüttüğünü belirten Aydın, “Kepez’de biz kazanırız. İttifak halinde AKP’nin hiçbir ilçede şansı yok” dedi

 

 

İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, Sivil Düşünce Derneği tarafından düzenlenen il başkanları toplantısının konuğu oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Ahmet Aydın, CHP ile ittifak görüşmelerinden, yerel seçimlere 4 ay kala devam eden seçim çalışmalarına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

İTTİFAK SENARYOLARI

Genel başkanlar düzeyinde CHP ile ittifak görüşmelerinin devam ettiğini, ittifakın şekli hususunda henüz bir netice sağlanmadığını belirten Başkan Aydın, “İttifak konusundan şuan nihayete erdirilen bir durum söz konusu değil. Görüşmeler devam ediyor. İttifak olursa Ak Parti’nin Antalya’da seçim kazanacağı bir ilçe olmayacak” diye konuştu.

11 İLÇEDE BELEDİYE ALIRIZ

CHP ile ittifakın sağlanması durumunda Antalya’da 19 ilçeyi kazanabilecek güçte olduklarının altını çizen Aydın şunları söyledi: “Gündoğmuş, Alanya, Serik, Aksu, Kepez, Korkuteli, Elmalı, Demre, Kumluca, Finike’yi rahat  alırız. Hatta zorlarsak Manavgat’ı da alırız. Bizim vekillerimizden Tuba Çokal Hanım Manavgatlı. Sahada çalışkan ve herkes tarafından sevilen bir vekil. Çok sıkışırsak Tuba Hanımı Manavgat’ta belediye başkan adaylığına kaydırırız ve kazanırız.”

KEPEZ KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Yerel seçimlerde kazanma olasılıklarının en yüksek olduğu ilçelerden birinin Kepez olduğunu belirten Aydın,  Kepez üzerinde iki yıldan bu yana çalışma yaptığını kaydetti. Kepez’e sayısal değil, sosyolojik yaklaşmak gerektiğini belirten Aydın, “İyi Parti kurulmadan bir yıl önceden beri çalışmalarım sürüyor. O dönemde MHP’de kurultay süreci vardı. Biz ya MHP’yi alıp öyle yerel seçimlere gidecektik, ya da parti kuracaktık. Şuanda da insanların ne istediğine dair bir anket çalışması yaptırıyorum. Bir haftadır arkadaşlar çalışıyor. Güçlü ve tanınan bir aday ile ittifak halinde biz Kepez’i alırız. Kepez bizim için kırmızı çizgi. Ancak genel merkezin kararı bizim belirleyici unsur olacak” diye konuştu.

TAŞ’IN KARDEŞİ KEPEZ ADAYI MI?

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün çok yıprandığını ve bu dönem aday gösterilmeyeceğini düşündüğünü belirten Ahmet Aydın, Tütüncü’nün yerine başkanlık için Ak Parti İl Başkanı Taş’ın kardeşi olan ve aynı zamanda Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın özel kalem müdürlüğü görevini yürüten Abdülkerim Taş’ın adının geçtiğini söyledi. Kepez’in sosyolojik açıdan ele alınmasının önemine dikkat çeken Taş, “Kepez’i bizim kazanmamız daha kolay” dedi.

TAŞ, SİYASİ NEZAKETSİZLİK YAPTI

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın Kepez’de yapılması muhtemel ittifaklar için ‘şer odakları’ nitelemesini kullanmasına tepki gösteren Aydın, Taş’ın sözlerini siyasi nezaketsizlik olarak yorumladı. Aydın, “İbrahim Ethem Taş’ın babası Hamza Taş, siyasi nezaketi bilen beyefendi bir adamdı. Babasından bir şey öğrenememiş. Bizi şer odakları olarak lanse eden siyasi partinin zamanında Habur’dan kimleri karşıladığını biliyoruz. Bunu Ethem Taş’ın söylemesi hoş değil. İbrahim Ethem Taş, önce kendi mevkidaşına saygı duymayı öğrenecek” diye konuştu.

TAŞ’IN SÖZLERİNE GÖNDERME 

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Etlem Taş’ın, “İYİ Parti İl Başkanı’nın vizyonu düşük. Sadece Kepez’i istiyor” sözlerine de gönderme yapan Aydın, “Kepez’i bize verdin, Muratpaşa, Konyaaltı ve Döşemealtı’nda zaten yoksun. Bu ilçeleri kaybederek Büyükşehir’i nasıl kazanacaksın. Demek ki Taş, Büyükşehir’i kaybedeceğini biliyor” diye konuştu.

MÜZEYYEN YÜCE

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: