Antalya
14.11.2018
A
ARŞİV , GÜNCEL , POLİTİKA
Böcek Ak Parti’yi istedi
Böcek Ak Parti’yi istedi

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, CHP'li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile 2009 ve 2014 seçimleri öncesinde dirsek temasında bulunduklarını fakat orta noktada buluşamadıklarını söyledi

 Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Sivil Düşünce Derneği’nin konuğu oldu. Taş, gündeme ilişkin sorulara cevap verdi. "Muhittin Böcek'in Ak Parti ile görüştüğü, Menderes Türel'e rakip olarak Ak Parti’den adayı olmak istediği konuşuluyor. Böyle bir durum söz konusu mu?" şeklindeki soruyu cevaplayan İbrahim Ethem Taş, "Muhittin Bey partimize gelmeyi daha önce çok istedi, ama nasip olmadı. Bu Muhittin Bey'den de kaynaklanmış olabilir; o istememiş ya da partimiz onun şartlarını kabul etmemiş de olabilir. Şu anda böyle bir şey yok. Muhittin Bey, Büyükşehir'e aday gösterilmezse Konyaaltı'na aday gösterileceğini zannetmiyorum. O noktada ne yapar? Oraya da artık dönmez. Ondan sonra bizi mi destekler, başka bir yere mi gider, orasını bilemiyorum" ifadelerini kullandı.  

2009 - 2014 SEÇİMLERİNDEN ÖNCE

2009 ve 2014 seçimlerinden önce, Böcek Konyaaltı Belediye Başkanı iken bu görüşmelerin gerçekleştiğini söyleyen İbrahim Ethem Taş, "Şu anda yeni bir görüşmemiz yok. O zaman Konyaaltı için partimize geçmeyi görüşmüştük. O dönemde olmadı. İki taraftan da birer adım atıldı. Ama orta köprüde buluşamadık. Kenarda kaldık" diye konuştu.

MURATPAŞA VE MANAVGAT'I ALACAĞIZ

Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için başvuruların yoğun şekilde devam ettiğini belirten Taş, "Bu seçimde iddialıyız. Muratpaşa ve Manavgat'ta seçimleri alacağız. Manavgat Belediyesi'ni inşallah bu seçimde Ak Parti belediyeciliği ile tanıştıracağız. Yaptırdığımız anket çalışmaları Manavgat'ın Ak belediyecilikle buluşacağını gösterdi. Oradaki belediye başkanımız yavaş yavaş personeliyle vedalaşmaya başlasın" dedi.

MURATPAŞA ADAYI BELLİ

Muratpaşa adayının belli olduğunu söyleyen Taş, "Muratpaşa adayı olarak iki arkadaşımız var, anketlerde de önde çıktılar. Onlardan birini tercih edeceğiz. Bugün genel merkeze onun bilgilerini vermeye gidiyoruz. Manavgat'ta da dört isim üzerinden anket yaptırıyoruz. Bu dört kişiden birinin ismi öne çıkıyor" şeklinde konuştu.

EVCİLMEN'LE İLGİLİ KULİS YAPILDI

Muratpaşa adaylığı için CHP'li eski başkan Süleyman Evcilmen'in ve CHP'li bir başka kişinin isminin geçtiğini, bu iki isimle ilgili kulis yaptıklarını belirten Taş, şöyle konuştu: "Sözünü ettiğimiz iki aday adayımızdan biri Süleyman Evcilmen değil. Şunu da düşünmek zorundayız. Muratpaşa'da 100 bin oyumuz var. 80 binin üzerinde bir tabanımız oluştu. Tabanımıza izah edebileceğimiz bir adayımızın olması gerekiyor. Tabanımız o şekilde adayları kabul etmiyor. O durumda popüler bir aday koyalım derken bu kez kendi tabanımızın oyunu kaybediyoruz. 25 - 30 bin ekstra oy kazanalım derken, içenden o kadar oy kaybediyoruz."

İRBAN FARKINI ORTAYA KOYDU

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Menderes Türel'in başarılı olduğunu özel olarak vurgulayan Taş, aynı vurguyu Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban için de yaptı. İrban'ın adaylığının garanti olduğu mesajını veren Taş, "Korkuteli'de lay lay lom siyaseti yapılıyordu. Belediye başkanlığının partimize geçmesinin ardından lay lay lom belediyeciliği bitti. Bizde lay lay lom belediyeciliği yok, hizmet siyaseti var. Belediye başkanımız Hasan Ali İrban orada başarılı. Altı ayda farkını ortaya koydu. Akıllı, çalışkan, herkesin gönlünü kazanabilecek bir arkadaşımız. Fark ettiyseniz Korkuteli'de oylarımız da düşmedi" ifadelerini kullandı.  

10 ARALIK'TA BELLİ OLACAK

"18 Kasım'da Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde e-temayül yoklaması yapacağız. Teşkilat mensuplarımıza dijital kart dağıtacağız. Bilgisayara okutup istedikleri adayı manuel olarak sisteme girecekler. Bilgiler, Seçim İşleri Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın göreceği şekilde genel merkezimize gidecek" diyen İbrahim Ethem Taş, "Yoklamada ana kademe teşkilatlarımız, il teşkilatı, ilçe teşkilatları, ana kademe mahalle başkanlarımız, gençlik ve kadın kolları başkanlarımız oy kullanacaklar. 10 Aralık'a kadar Büyükşehir, 31 Aralık'a kadar ilçe başkan adaylarımız belli olacak" dedi.  Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: