Antalya
Yayın Tarihi : 12.11.201808:23
Güncelleme Tarihi : 12.11.201811:26
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Korkuteli'nin yaylalarına mobil hizmet
Korkuteli'nin yaylalarına mobil hizmet

Büyükşehir Belediyesi, hizmeti vatandaşın ayağına kadar götürüyor. Son olarak ekipler, Korkuteli'ne bağlı mahallelere sağlık, ağız ve diş sağlığı taraması, sosyal tespit ve mobil kuaför hizmetleri götürdü. Korkuteli'ye bağlı Ulucak, Beyiç, Avdan ve İmecik mahallelerinde yaşayan çocuk, genç, yaşlı bireylere doktor, hemşire, sosyolog, psikolog, kuaför hizmeti verildi. Çocuklara diş eğitimi, kadın ve erkeklere kuaförlük hizmeti sunulurken, yaşlı ve bakıma ihtiyaç duyan bireyler ise sağlık kontrolünden geçirildi.

 

ÇOCUKLARA DİŞ BAKIMI EĞİTİMİ

 

Sosyal Hizmetler ve Sağlık Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın idaresinde gerçekleşen çalışmaya, doktor, hemşire, sosyolog, psikolog ve kuaför olmak üzere geniş bir ekip katıldı. Vatandaşlarla bir araya gelen ekip içerisindeki diş hekimi tarafından 337 çocuğa diş temizliği, bakımı ve fırçalama teknikleri uygulamalı anlatılıp diş macunu, diş fırçası, konuyu anlatan broşür ve boyama kitapları hediye edildi.

 

DOKTORLAR TEK TEK MUAYENE ETTİ

 

Bakıma ihtiyaç duyan hastalar ve engellileri evlerinde ziyaret eden sağlık ekibi, kontrollerini gerçekleştirdi. Sosyal güvencesi olmayan 207 ihtiyaç sahibi için inceleme yapılıp sosyal kart talebi alındı. Sosyologlar, evlerde incelemeler yapıp vatandaşların taleplerini yerinde dinledi. Ayrıca hasta olan yaşlı kadın ve erkekler tek tek muayene edildi. Tansiyonları ve şekerleri ölçülen hastaların şikayetleri dinlendi. Durumu önem arz edenler sağlık kuruluşlarına yönlendirildi. Doktorlar yaklaşık 300 vatandaşın sağlık taramasını yapıp gerekli konularda bilgiler aktardı. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: