Antalya
12.11.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Sevgiyle turşu kurdular
Sevgiyle turşu kurdular

MURATPAŞA Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'nin özel çocukları, kendileri için hazırlanan eğitim programı kapsamında aileleriyle birlikte turşu kurdu.

 

Muratpaşa Belediyesi'nin özel çocuklar ve aileleri için oluşturduğu yaşam alanı Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'nin özel öğrencileri, kış mevsimine sayılı gün kala mevsimlik sebzelerle turşu kurdu. Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen etkinlik kapsamında özel çocuklar, turşu için lahana parçaladı, havuçları yerleştirdi, salatalıkları kavanozların içine sıraladı. Çocuklar kavanozlar için küçük süslemeler de yaparken turşuları kurmadan sebzelerin tatlarına bakmayı ihmal etmedi.

BİRÇOK KAVRAM VAR

Adalya Vakfı Müdürü Cem Kotan, bu çalışmayla, özel çocukların gündelik yaşam becerilerini, temizlik-hijyen duygularını, el-göz koordinasyonunun geliştirilmesi, sabır ve bekleme duygularının pekiştirilmesi ve anne-çocuk ilişkisinin güçlendirilmesini amaçladıklarını söyledi. Özel bireylerin sosyal hayata adaptasyonu için günlük yaşam becerilerinin geliştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Kotan, turşu kurma etkinliğinin içinde de birçok kavramın barındığını söyledi. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: