Antalya
23.10.2018
A
POLİTİKA
CHP'li Tekin'den Antalya özeleştirisi
CHP'li Tekin'den Antalya özeleştirisi

 CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin önceki dönem kaybedilmesiyle ilgili özeleştiride bulundu. Tekin, “Sadece genel merkezin hatasından kaynaklı Antalya'yı kaybettik. Gece yarısı aday değiştirilmez" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Konyaaltı Belediyesi'nin bu yıl 9'uncusunu düzenlediği kitap fuarına katıldı. Fuarın ardından yerel seçimlerle ilgili gündemi değerlendiren Tekin, Antalya'yla ilgili özeleştiride bulundu. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni CHP'nin kaybetmesinin genel merkez hatasından kaynaklandığını ifade eden Tekin, “Sadece genel merkezin hatasından kaynaklı olarak Antalya'yı kaybettik. Gece yarısı aday değiştirilmez. Antalya'da en az oy aldığımız yerlerde CHP bir araştırma yapmalıdır. 1989 yılının sonucunu bekliyorum. O zaman da araştırma şirketleri kimseye şans vermiyordu" dedi.

BÖCEK VE UYSAL'I UYARDI

Gürsel Tekin, CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi için aday adayı olan iki güçlü ismi Muhittin Böcek ve Ümit Uysal'a bir uyarıda da bulundu. Birbirleriyle yarış içinde olmamalarını tavsiye eden Tekin, “İstanbul'da ben arkadaşlarımla yarış içinde değilsem Antalya'da da kimse yarış içinde olmamalıdır. Nasıl olmalı? Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya ile ilgili önemli araştırmaları vardır. İki arkadaşım da çok kıymetlidir ama önce Antalya kazanmalıdır" dedi.

KUTU KUTU

EVCİLMEN VAKASI

2014 yerel seçimlerinde dönemin Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'e yeniden aday olduğu bildirilmiş, seçime çok az bir süre kala dönemin İl Kadın Kolları başkanı olan Sultan Yeğen'in Muratpaşa adaylığı açıklanmış, CHP tabanından gelen tepkiler üzerinde Yeğen'in adaylığından vazgeçilip Ümit Uysal aday gösterilmişti. Bu durumu hazmedemeyen Süleyman Evcilmen DSP'den aday olmuş, Muratpaşa'da olduğu gibi Büyükşehir'de de CHP’nin oy kaybetmesine neden olmuştu. CHP'nin geçtiğimiz dönem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybetmesinin ilk sıradaki nedeni olarak bu durum gösterilmişti. Tekin'in "Gece yarısı aday değiştirilmez" sözleri bu olayı akıllara getirdi. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: