Antalya
12.10.2018
A
GENEL
Kaleiçi Old Town, start aldı
Kaleiçi Old Town, start aldı

Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsünü düzenlenen Kaleiçi Old Town Festivali, açılış toplantısıyla start verdi. Festival 14 Ekim’e kadar devam edecek

 

Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsünü düzenlenen Kaleiçi Old Town Festivali’nin açılış toplantısı Başkan Ümit Uysal ile eşi Ümran Uysal’ın ev sahipliğinde Akra Otel’de yapıldı. Konukların yemek organizasyonu ile ağırlandığı toplantıya Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Letonya Ankara Büyükelçisi Peteris Karlis, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Antalya il Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve davetliler katıldı.

ANTALYA BARIŞIN ŞEHRİ OLACAK

Açılışta konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nin Muratpaşa’nın 650 kilometrelik alanda 400 antik kentin bulunduğu Antalya’nın kalbinde yer aldığını söyledi. Bu yıl üçüncü festivali düzenlediklerini hatırlatan Uysal, “Festivalimizde sizlerin antik şehirleriyle bizim antik kentimizin kardeşliği pekiştirecek. Güzel anları, konserleri, sergileri, gösterileri izlediğimiz gibi ortak sorunlarımızı da konuşacağız.  Aynı zamanda 4 gün için Antalya’yı barışın, kardeşliğin barışın en yüksek noktaya çıktığı bir kente dönüştüreceğiz. Bu yıl 3’üncü festivali düzenliyoruz, 30’uncu festivalde de çocuklarımız buluşsun” dedi.

KATILIM BU SENE DAHA YÜKSEK

Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ise, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kaleiçi Old Town Festivali’ne geçen senelere oranla bu sene katılımın yüksek olduğunu ifade etti. Festivalin geleceğinin ve ufkunun açık olduğunu belirten Arısoy, “Antalya dünyanın en iyi destinasyonlarından biri. Böyle bir festivali hayata geçiren, organize eden Muratpaşa belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Misafirlerimize paha biçilemez anılar ile dönmelerini diliyorum” dedi.

 

ONUR KONUĞU ÜLKE RUSYA

Festivale İtalya'dan 'tarihin ve sanatın kenti' Gradara ve Sicilya, Filistin'den Beytüllahim, Bulgaristan'ın Gabrovo ve Smolyan, Kosova'da bir Türk yerleşimi olan Mamuşa ve Mitroviça, Litvanya'nın Silute, Macaristan'ın Zigetvar, KKTC'den Girne, Pakistan'dan Karachi, Azerbaycan'dan Binagadi, Khatai, Sabunchu, Nizami, Mingechevir, Narimanov, Avusturya'dan Purbach, Neusiedler şehirleri katılacak. Festival, onur konuğu ülke Rusya'dan ise Rostov, St. Petersburg ve Kazan şehirlerini ağırlayacak.
Kaleiçi Old Town Festivali; konserler, sergiler, sokak performansları, söyleşiler, mutfak atölyeleriyle 4 gün boyunca devam edecek. MÜZEYYEN YÜCE

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: