Antalya
05.10.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Burdurlular Pilav Şöleni’nde buluşacak
Burdurlular Pilav Şöleni’nde buluşacak

Antalya Burdurlular Derneği, geleneksel Pilav Günü’nün 18’incisini Pazar günü Düzlerçamı Piknik Alanı'nda gerçekleştirecek. Dernek Başkanı Önder Kurnaz, 7 Ekim’de düzenlenecek Pilav Günü’ne tüm Antalyalıları davet etti.

Burdur Turizm Sosyal ve Kültür Derneği, geçmiş yıllarda geleneksel hale getirdikleri Pilav Şöleni’ni uzun bir aradan sonra yeniden yapıyor. Bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan Pilav Günü etkinliği Düzlerçamı Piknik Alanı'nda 7 Ekim’de yapılacak. Antalya Burdurlular Derneği Başkanı Önder Kurnaz, etkinlik öncesi düzenlediği basın toplantısıyla tüm Antalyalıları ve kentte yaşayan Burdurluları Pilav Şöleni’ne davet etti.

15 BİN KİŞİ BEKLİYORUZ

Pilav Şöleni’nin 4 yıl yapılmadığını hatırlatan Kurnaz, “Kısa süre önce yönetime gelmemizle etkinlikleri yeniden hayata geçirmeye başladık. Pilav Şölenimize 15 bin kişinin katılımını bekliyoruz” diye konuştu. Bu tarz organizasyonlarla Antalya’da yaşayan 230 bin Burdurluyu bir araya getirdiklerinin altını çizen Kurnaz, birlik ve beraberlik ruhunun güçlendiğini söyledi. Pilav Günü’nde birden fazla ses sanatçısının da sahne alacağını ifade eden Kurnaz, “Mehmet Koparan, Fatih Burdurlu, Gölhisarlı Şeref, Gülhan Öz, Belenli Mustafa Yılmaz, Ümmet Çelik ve Folklor grubumuz bizimle olacak. Başta Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Döşemealtı Belediyesinin büyük destekleri var. Tüm belediye başkanlarımıza derneğimize gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu. Müzeyyen YÜCE

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: