Antalya
01.10.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Örgütün fikri alınsın
Örgütün fikri alınsın

CHP Konyaaltı İlçe Örgütü’nün düzenlediği toplantıda konuşan İl Başkanı Ahmet Kumbul, yerel seçimler öncesi önseçim talep ettiklerini ifade etti. Kumbul, seçim kurulu takviminin ocak ayında başlayacağını hatırlattı ve “Örgütün fikrinin alınmasını istiyoruz” dedi.

CHP Konyaaltı İlçe Başkanlığı tarafından mahalle temsilcilerine yönelik değerlendirme, bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi. Konyaaltı’nda bulunan bir otelde yapılan toplantıya CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’un yanı sıra Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk ve partililer katıldı. Toplantının en önemli gündem maddesi mart ayında yapılacak yerel seçimler oldu.

ÖRGÜT OLARAK ÖNSEÇİM İSTİYORUZ

Açılış konuşmasını yapan CHP Konyaaltı ilçe Başkanı Onur Duruk, parti içi birlik beraberlik mesajı vererek önümüzdeki yerel seçimlere odaklanmak gerektiğine vurgu yaptı. Türkiye’nin cumhuriyet değerlerine geri dönebilmesi için CHP’ye ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Duruk, “Bugünkü toplantımızın sebebi birlik beraberlik amacı taşıyor. Yerel seçimler ile ilgili süreç başladı. 1-19 Ekim arasında başvurular yapılacak. Yerel seçimde uygulanacak yöntem henüz belirlenmedi. Burada bulunan arkadaşlarımızın ve bizim temennimiz örgütlerin dikkate alınmasından yana. Önseçimin yapılması yönünde. 13 Ekim’de Antalya’da bölge toplantısı olacak. Onun öncesinde sizlerin düşüncesi bizim için önemli ve görüşlerinizi genel merkez yöneticilerine aktaracağız” diye konuştu.

SEÇİM KURULU TAKVİMİ OCAK’TA

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul da, bu tür toplantıların birlik ve beraberliği perçinlediğini söyledi. CHP’li kadroların cumhuriyet ve vatanın bütünlüğü için çalıştığını belirten Kumbul, “Yerel seçimde iktidar olmak istiyorsak büyük il ve ilçe belediyelerini kazanmak zorundayız.  Biz kendi bölgemizde maksimum oyu almak zorundayız. Antalya’da tabanda doğru ittifakları yaparak Büyükşehir’i almak zorundayız. Yerel devlet gücüyle genel seçimlerde CHP’ye, iktidar yapacağız” dedi.  Yerel seçimler öncesinde meclis üyelikleri ve belediye başkanlığı seçimlerinde önseçim istediklerinin altını çizen Kumbul, “Seçim kurulunun takvimi ocak ayında başlayacak. Belediye başkanlığında önseçim istedik. Önseçim olmuyorsa bile temayül yoklaması istiyoruz.  Örgütün fikrinin alınmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi. MÜZEYYEN YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: