Antalya
25.09.2018
A

 

Başkan geldi, sanki takım dopinglendi. 6 haftada 10 puan harika. Başlangıçta takım dikine oynuyordu, fakat bunu nedense 15. dakikadan sonra muhafaza edemedi ve ceza sahasında yapılmaması gereken hareketi Doğukan Sinik yapınca, Sivasspor penaltı vuruşuyla öne geçti.

Nedense takım sahamızda hep maça mağlubiyetle, yani sıkıntılı başlıyor. Sebebi Antalya’ya gelen hakemlerin deplasman takımlarına çok fazla tolerans göstermelerinden olabilir mi? Bu da seyircimizin büyük takım seyircileri gibi agresif davranıp hakemleri baskı altına alamamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Takım ataklarını Hakan ve Yekta’dan başlatıyor. Çünkü Diego’nun aklı hep geri pasında. Bu da Bülent Korkmaz’ın çok yerinde tespiti.

Bütün sınavlarda soruların cevabı akla ilk gelendir; eğer ikinci, üçüncü ihtimalleri düşünürseniz bocalamaya başlarsınız ve sonunda da yanlışı yaparsınız.Tıpkı Antalyasporlu futbolcuların gollük pozisyonlarda topa gol vuruşunu ilk anda yapmamaları ve bocalamaya başlamaları gibi. Bu konuyu teknik heyetin oyuncularımıza sıkı sıkıya telkin etmeleri gerekiyor.

Sonuç olarak; Mevlüt Erdinç, maç içindeki Avrupai hareketleri ile ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu skora yaptığı katkı ile gösterdi.

Neticesinde 2-1 galibiz.

Ancak son dakikalarda takım oyundan düştü. Bu da kondisyon ve güç noksanlığından kaynaklanıyor.  Bu konuya da teknik heyetin dikkat etmesi lazım.

Son söz; galibiz, mutluyuz.

İyi haftalar… 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok