Antalya
25.09.2018
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Tabanın Sesi 'ön seçim' dedi
Tabanın Sesi 'ön seçim' dedi

CHP'de "Tabanın Sesi" adıyla platform oluşturan parti üyeleri Güllük Postanesi önünde yaptıkları açıklama ile yerel ve genel seçimlerde adayların ön seçimle belirlenmesi çağrısında bulundu.

Tabanın Sesi Platformu adına konuşan Ziyanur Sezen, "Belediye başkanları, milletvekilleri arasında süren tatsız rekabeti bitirmek, örgüt barışını sağlamak, eş, dost, akraba, hemşericilik korumacılığını engellemek ancak üye ile yapılacak olan ön seçimle olur. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MYK, PM bu konuda tabanın sesini vakit geçirmeden dinlemeli ve hayata geçirmelidir" dedi.

 

İKTİDAR İSTİYORUZ

"Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül veren, emek veren ve hiçbir bireysel beklentisi olmadan iktidarını isteyen üyeler ve vatandaşlar olarak artık CHP iktidarını görmeyi arzu ediyoruz.

Art arda alınan seçim sonuçları ile gelinen tablodan yaratılan umut kaybını telafi etmek zorunluluğu ortada iken yine CHP Genel Merkezi tarafından tabandan gelen 'ön seçim' isteği göz ardı edilmektedir. Üstüne üstlük üye ön seçiminin süre azdığı gerekçesi ile yapılamayacağı söyleniyor" diyen Ziyanur Sezen, "Süre azlığı bahane edilerek önseçim isteğinin rafa kaldırılmasını kabul etmiyoruz. Demokrasiyi getiren CHP'de yerel seçimlerde başarının ve motivasyonun anahtarı belediye başkan adayları ve meclis üyeleri kadrolardır. Bu kadroların önseçimle tespit edileceği bir ortamdan yaratılan sinerji ile CHP'nin başarı çıtası yükselecektir. Talebimizin gereğini yaparak CHP'nin bir kez daha hüsrana uğramaması adına sağduyulu düşünüp talebimizin ivedilikle değerlendirilmesini arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAYA DA KATILDI

Toplantıya katılan CHP üyeleri ön seçim talebine yer veren çağrı metinlerini imzalayıp, CHP Genel Merkezi'ne gönderdiler. Tabanın Sesi Platformu'nun toplantısında Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi Songül Başkaya da yer aldı.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: