Antalya
16.08.2018
A

                        Geçtiğimiz sezon sonundan bu yana neredeyse olumlu tek bir gelişme yaşanmayan Antalyaspor’da yeni sezonda da olumlu yönde çok fazla gelişme görebileceğimiz umudu yeşermedi ilk hafta sonunda.

           Temliklerin kısmen kaldırılması ve petrol arazisi satışından elde edilen gelirlerle futbolculara ödeme yapılması sezon başında yaşanacak büyük bir krizi önlese de, transferi gerçekleşen birkaç oyuncunun geçmiş borçlara bağlı olarak lisanslarının çıkarılamaması zaten çok yeterli olmayan kadro düşünüldüğünde kabul edilebilir bir şey değil. Yeni transferlerin lisanslarının çıkarılmaz, birkaç bölgeye nokta transferler ve özellikle hücumda Doukara’nın yükünü hafifletecek bir oyuncu alınmazsa maalesef geçtiğimiz yıl Karabükspor’un düştüğü durumun bir benzerini Antalyaspor’un da yaşaması kaçınılmazdır.

        İlk haftanın  günahı olmaz diyelim ve saha içinde gördüklerimizi kendimize saklayalım. Takımı çok gereksiz bir pozisyonda eksik bırakan Charles hariç! Maç 11’e 11 iken kalemizde golü görmüş olsak da, pozisyon arayan, oyundan düşmeyen bir Antalyaspor seyrettik. Taa ki, Charles sarı kartı olduğu halde rakibine o sert müdahaleyi yapıp ikinci sarıdan oyundan atılana kadar. Geçtiğimiz sezonlarda da benzer sıkıntıların içerisinde olan oyuncunun Bülent Korkmaz tarafından sert bir dille uyarılacağını düşünüyorum. Önceki sezonlardan daha zor bir sezon yaşanacağı çok açık.

        Dün aldığımız bir haber sportif açıdan yaşadığımız buhranı biraz olsun hafifletir cinstendi. Senelerdir iki kale arkasında bölük börçük durumda olan taraftar gruplarının Maraton tribününde birleşerek tek ses olmak yönünde bir adım attıkları, konunun haftasonundan önce yapılacak bir toplantı ile kamuoyuna duyurulacağı bilgisi tribün liderleri tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Alınan kararda emeği olan herkesi tek tek kutluyorum.

Bir de, Antalya yerel basın emekçileriden Koray Geçgel’e, yapacağı programın önceside gerçekleştirilen fiili saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimi belirtiyor, faillerin en kısa zaman içerisinde bulunup cezalandırılmalarını diliyorum.

        

Paylaş
ETİKETLER:
Yok