Antalya
16.08.2018
A
POLİTİKA
AK Parti’den Muratpaşa anketi
AK Parti’den Muratpaşa anketi

Önümüzdeki yerel seçimlerde Muratpaşa Belediyesi’ni mutlaka almak istediklerini tekrarlayan AK Parti İl Başkanı Taş, “Hiçbir iş yapmayan, yan gelip yatan ve etrafına rant kazandıranların devri bitecek. Muratpaşa’da en iyi adayı belirlemek için anket çalışması başladık” dedi

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, partisinin 17. Kuruluş yıldönümü ve hafta sonu yapılacak genel kurul öncesi basın toplantısı düzenledi. Teşkilat Başkanı Ayhan Ateş, Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Atılgan ve yönetim kurulu üyesi Atilla Demirez ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Taş, yerel seçimlerde Muratpaşa Belediyesi’ni alacaklarını tekrarladı.

ANKET ÇALIŞMASI BAŞLADI

Muratpaşa’nın kimsenin çiftliği, babasının yeri, yada tapulu malı olmadığını belirten Taş, “Hiçbir iş yapmayan, yan gelip yatan ve etrafına rant kazandıranların devri bitecek. Millet biliyor ama onlar da öğrensin; belediyeciliği en iyi yapan parti biziz” dedi. Muratpaşa Belediye başkan adayı için anket çalışmalarına başladıklarını belirten Taş, “CHP’den 25 bin oy alırsak Muratpaşa’yı’ kazanırız demiştik. Vatandaşa, kimi aday olarak görmek istediklerini soruyoruz. Anket sonucu hafta sonu belli olur. Yapılacak çalışmaların ardından, Muratpaşa’da sosyal demokratların oyunu alabilecek, herkesin sevdiği bir isim belirleyeceğiz. Oyumuzu artırıp, CHP’den de oy alabilecek bir isim bulacağız” dedi.

ADAY BELİRLEMEDE 3 KRİTEK

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 13 belediyenin AK Partili olduğunu hatırlatan Taş, “Adaylarımızı erken açıklayacağız. Adayları belirlerken 3 temel kriterimiz olacak. Birincisi teşkilatlarımızla iyi geçinen ve vatandaşı kırmayan isim olacak. İkinci aşamada kamuoyu yoklaması yapacağız. Üçüncü olarak da genel merkez ve yerel teşkilatların görüşü alındıktan sonra son kararı Cumhurbaşkanımız verecek. Aralık ayında önce Büyükşehir adayımızı, ardından da ilçe adaylarımızı açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

MHP İLE İTTİFAKA DEVAM

Yerel seçimlerde MHP ile ittifak yapacaklarını vurgulayan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, konuyla ilgili şunları söyledi: “Şu anda genel merkezimizde yerel ittifak ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Eylül ayı sonunda konuyla ilgili çalışmalar tamamlanacaktır. İki partinin kurmayları mutlaka açıklama yapacaktır. MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy da, genel merkezlerinin ittifak kararı alması halinde buna uyacaklarını söyledi. Bu konuda en çok Alanya’dan soru geliyor. Çünkü Alanya Belediyesi MHP’de”.

NE ALDANDIK, NE ALDATTIK

AK Parti’nin 2002 yılından bu yana oylarını sürekli artırdığını belirten Taş, sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhurbaşkanımızın talimatı ile vatandaşın gönlüne girmeye talibiz. Her gün ilçelerde ve mahallelerde ziyaretlerde bulunuyoruz. Verdiğimiz sözleri tutuyoruz. Antalya’da artık yüzde 34-35 civarında bir tabanımız var. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, ne aldanan olduk, ne de aldatan. Halk bu yüzden bize teveccüh gösteriyor”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: