Antalya
04.08.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Kurban satış ve kesim noktalarını belirledi
Kurban satış ve kesim  noktalarını belirledi

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilçe sakinlerinin Kurban Bayramını huzurlu geçirmeleri için gerekli önemleri aldıklarını belirterek, “Öncelikli olarak kurban satış ve kesim yerlerini belirleyerek, altyapı çalışmalarını tamamladık" dedi.

Kurban satış ve kesim

noktalarını belirledi

 

Muratpaşa Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle ilçede kurban satışı ve kesimi yapılabilecek yerleri belirledi. Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Uysal, “Komşularımızın, huzurlu ve sağlıklı bayram geçirmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurbanlık hayvan satış noktaları olarak, Mehmetçik Mahallesi Gazi Bulvarı üzeri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) karşısı ve Ermenek Mahallemizde Aycan-1 Sokak olmak üzere 2 kurbanlık hayvan satış noktası belirledik" diye konuştu.

SATIŞ BAŞLAYACAK

Her iki noktada ekiplerin gerekli altyapı çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan Uysal, 10 Ağustos'tan itibaren kurbanlıkların satışına başlanacağını söyledi. Bu noktalarda hayvan satışının yanı sıra kesim alanları oluşturduklarını da kaydeden Başkan Uysal, burada kurbanların ücretsiz, uzman kasaplarca kesileceğini söyledi. Başkan Uysal, “Kurbanlarını sorunsuz ve hijyenik ortamlarda profesyonel kasaplara kestirmek isteyen vatandaşlar, Turunç Masa'ya bizzat ya da 444 80 07 numaralı Turunç Masa hattına müracaat ederek sıra numarası alacak" dedi.

ÖZEL KESİM ALANI

Muratpaşa Belediyesi, bununla birlikte kurbanlarını kendi kesmek ya da kestirmek isteyenler için de ilçenin 3 ayrı noktasını kesim alanı olarak belirledi. Konuksever Mahallesi 821 ve 781 Sokak kesişiminde bulunan Konuksever kapalı pazarı, Cumhuriyet Mahallesi kapalı çarşamba pazarı ve Bayındır Mahallesi'nde bulunan salı pazarında Kurban Bayramı öncesi özel kesim alanı oluşturulacak. Mehmet DOĞAN

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: