Antalya
25.07.2018
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Kumbul yangın bölgesinde
Kumbul yangın bölgesinde

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, il yönetim kurulu üyeleri ve Aksu ilçe yöneticileri ile birlikte  Murtuna, Kurşunlu ve Dereboğaz mahallelerinde meydana gelen orman yangınında zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

Bölgede 100 hektara yakın ormanın, yüzlerce dönüm seranın, 2 ev, 1 araba, römork, tanker, çam ağaçları, zeytin ve nar ağaçlarının yandığını belirten Ahmet Kumbul, "Yangının ilk çıktığı bölgeye yakın olan gözetleme kulesinin kısa bir süre önce kaldırılmış olması, telefonların bazı noktalarda çekmemesi nedeniyle çiftçilerimiz ciddi anlamda mal kaybına uğramış. Yangın söndürme uçağı, helikopter ve itfaiye araçlarıyla yangına müdahale eden ekiplere çiftçilerimizin onlarca su tankerleriyle destek vermesi sonucu yangın kontrol altına alınmıştır. Tek sevindirici yönü can kaybının olmamasıdır” ifadelerini kullandı.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

“Bizim kayıplarımızdan önce bölgede zarar gören ormanlarımızın yeniden ağaçlandırılarak doğaya kazandırılmasını istiyoruz. Yanan orman, buradaki çam ağaçları bizim çocukluğumuzun, gençliğimizin, iyi ve kötü günlerimizin şahididir. Biz onlarla büyüdük. İçimiz yanıyor. Bu alanların ranta açılmasını kesinlikle istemiyoruz" diyen Aksulu vatandaşlara Kumbul, yanan alanların ranta açılmaması için takipçisi olacakları sözünü verdi.  Mustafa KOÇ

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: