Antalya
14.07.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL , YAŞAM
Büyükşehir satıyor
Büyükşehir satıyor

Büyükşehir Belediyesi Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi içerisinde yer alan 33 işyerini satma kararı aldı.

Büyükşehir Belediyesi'nin Başkanvekili Mesut Kocagöz yönetiminde toplanan Temmuz ayı devam meclisinin 19. maddesi çerçevesinde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait Muratpaşa Çaybaşı Mahallesi 12672 ada 6 parselde inşası devam eden Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi'nde bulunan 33 adet bağımsız bölümün satışı için Büyükşehir Belediye Encümeni'ne yetki verilmesini içeren Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşüldü. CHP'nin ret oyu kullandığı Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy çokluğuyla meclisten geçti. Komisyon oybirliğiyle alınan komisyon kararında 33 bağımsız bölümden 32'sinin ticari birinin ofis olduğu bilgisine yer verildi.

190 DÜKKÂN BULUNUYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projede pazar yeri ve esnaf için 190 dükkân yanında 25 otobüs kapasiteli 700 araçlık bölgenin en büyük yeraltı otoparkının yer aldığını belirterek, "Geleneksel halk pazarı kültürünün de yaşatılacağı proje içinde mağazalar restoranlar da söz konusu. Ayrıca Büyükşehir Belediye Konservatuarı yaşam canlılığı sağlaması adına çarşının en üst katına taşınacak. Bina içinde 700 kişilik konser ve tiyatro salonu hizmet verecek" açıklamasında bulunmuştu.

HAYVAN BORSASI'NDA SERMAYE ARTIRIMI

Büyükşehir Belediyesi - Antalya Ticaret Borsası (ATB) ortaklığıyla gerçekleştirilen Hayvan Borsası'nın iktisadi kuruluşu Antalya Hayvancılık Ticaret AŞ'de sermaye artırımına gidildi. Hayvancılık AŞ'nin yüzde 30 hissesine sahip ATB sermaye artırımı için nakit 2 milyon TL koyarken, Büyükşehir Belediyesi Kepez Kütükçü'de bulunan 6 milyon 691 bin 500 TL değerindeki arsasını ayni sermaye olarak sundu. 50 bin TL ana sermayeli Antalya Hayvancılık AŞ'nin sermayesi 8 milyon 741 bin 500 TL'ye çıktı. Antalya Hayvan Borsası, sermaye artışını Kömürcüler'de yapımı devam eden hayvan pazarı inşaatında değerlendirecek. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: