Antalya
13.07.2018
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Bir kitaptan daha fazlası
Bir kitaptan daha fazlası

Konusu Antalya’da geçen ilk kitap olma özelliği taşıyan “Antalyanın Çocukları”, önümüzdeki günlerde çıkıyor. Yazar Tansu Duran, kitapta Antalya’nın tarihi, turizmi ve tanıtımının yanısıra Antalyaspor sevgisinin anlatıldığını söylerdi

 

Antalyalı yazar Tansu Duran, konusu Antalya’da geçen “Antalyanın Çocukları” isimli kitabını çıkarmaya hazırlanıyor. 129 yıl önce Nabizâde Nâzım'ın “Karabibik” eserinden sonra konusu Antalya’da geçen ilk roman olma özelliği ile bilinen “Antalya’nın Çocukları” kitabında, kentin tanıtımı, tarihi, özellikleri ve Antalyaspor sevgisi işleniyor.

ANTALYA’YA GÖNÜL BORCU

Antalya’nın Çocukları kitabını çakırarak, şehre olan gönül borcunu ödemek istediğini belirten yazar Tansu Duran,  “Bu kitabın yolu çok uzun. Bütün dünya okurlarının eline geçmeden yolculuğu bitmeyecek, beni ve hatta Antalya’yı aşacak bir kitap. Bu kitap sayesinde Antalya bir marka değeri olma konusunda, kültür sanatta büyük bir adım atacak. Hatta kitapta bolca bahsedilen Antalyaspor, edebiyatta şampiyonluğa ulaşacak. Bunları hayal etmiyorum tamamen gerçek olacağına inanıyorum” dedi.

4 ÇOCUK KAHRAMAN

Dünya’nın şehir-futbol-çocuk temalı ilk kitabı olduğun belirtilen Antalyanın Çocukları hakkında bilgi veren yazar Tansu Duran, şunları söyledi: “2016 yılında Rusya ile yaşanan uçak krizinden önce, 2015’in Eylül ayında kaleme alınmaya başlayan kitap, eksik olan kültür sanat değerlerimize katkı yapacak. Özellikle turizm alanında Antalya’nın faydalanması gerektiği düşünülerek yazım sürecine devam ettik. 4 çocuğumuzu anlatırken Antalya’yı ve hayatı da anlattık. Bu kitabın sonunda 4 çocuğu kendi çocuğunuz gibi severken, okuyanları Antalya’ya bir kez daha âşık edeceğiz”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: