Antalya
11.07.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Başkan Gül'den Kemerlilere teşekkür
Başkan Gül'den Kemerlilere teşekkür
 
Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov, 2 Temmuz 2018 tarihinde Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ü makamında ziyaret etti ve görüş alışverişinde bulundu.

3 Temmuz 2018 tarihinde ise davet üzerine Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ile başkentte bir araya gelen Başkan Gül, iki ülke arasındaki dostluk ilişkileri ve turizm üzerine sohbet etti. Bu görüşmeleri değerlendiren Gül, "Bana bugüne kadar çok güzel duygular yaşatan Kemer halkına teşekkür ederim. Bu duyguların en güzelini geçen hafta yaşadım. Rusya Büyükelçisi'nin Kemer Belediyesi'ne gelerek bizi ziyaret etmesi ve Almanya Büyükelçisi'nin bizi davet etmesi bir belediye başkanının en çok yaşamak istediği şeyler. Kemer halkına bu görevi bana verdikleri için teşekkür ederim. Halkım bana bu görevi vermemiş olsaydı ben de bu güzellikleri yaşamazdım" dedi.

 

GÖRÜŞME ÇOK SICAK GEÇTİ

 

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ile görüşmelerinin detaylarını anlatan Başkan Gül, "Kemer'in turizmi, altyapısı, hizmeti, temizliği, denizi, Almanya'da yaşayan Türklerle ilgili, Türklerin buraya dönüşüyle ilgili, Almanya ile Türkiye'nin işbirlikleriyle ilgili bizden bilgi aldılar. Biz de kendilerine bilgi verdik. Bizim için önemli bir toplantıydı. Özellikle Kemer için büyük bir toplantıydı. Bunlar bir örnektir. Bu duruş meselesidir. Bugüne kadar tarihinde belki büyükşehir belediye başkanı hariç hiçbir belediye başkanı kabul edilmemiş. İlk defa bir ilçenin belediye başkanı kabul görmüş. Bu tür kabullerde konuşmalar genelde yaklaşık 20 dakika sürer. Ama biz 1 saat sohbet ettik. Biz nezaketen müsaade istedik. Yoksa sohbet daha da ilerleyebilecekti. Büyükelçilik Kemer ile ilgili araştırma yapmış. Hatta eşimin Kemer'deki sosyal faaliyetlerine kadar araştırmışlar. Bu sıradan bir olay değil ve herkesin bunu kabullenmesi gerekiyor. Hatırlarsanız, Sultanahmet'te 11 Alman teröre kurban gitmişti. Biz orada ölen Almanların birinci derece yakınlarına ömür boyu tatil vermiştik. Ziyarette bunu da konuştuk" diye konuştu. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: