Antalya
Yayın Tarihi : 15.05.202316:16
Güncelleme Tarihi : 15.05.202316:20
A
GÜNDEM
Nostalji gecesi
Nostalji gecesi

ANTALYALILARA her konserde nostaljiyi yaşatan 'Nurdan Ayhan Nostalji Sahne Topluluğu', müzik severleri konserde buluşturdu.

Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu'nda gerçekleşen 'Nostalji Konseri'nde koronun yönetim ve sunumunu, hayatta olmayan ve türküleriyle gönüllere taht kuran TRT'nin ünlü sanatçılarından Yıldız-Ahmet Gazi Ayhan çiftinin kızı şef Nurdan Ayhan üstlendi. Konsere sanat severlerin ilgisi yoğun oldu.

 

TÜRKÜLER VE HİKÂYELERİ

Konser, koronun seslendirdiği 'Bugün Bize Hoş Geldiniz' adlı türküyle başladı. Birçok türkünün yaşanmış hikâyelerinin de canlandırıldığı konserin ikinci türküsü 'Erenler Gelmiş Bahar Geçmiş Yazlar Neyleyim' adlı eser oldu. Nostalji Konseri, Anadolu bölgesine ait 'Engin Ol Gönül Engin Ol', 'Kavurma Koydum Tasa', 'Sabahın Seherinde Ötüyor Kuşlar', 'Yaktın Yandırdın Beni', 'Deli Kız Sinin Geliyor' gibi hafızalarda yer alan eserlerin seslendirilmesi ve danslarla devam etti. Yıldız-Ahmet Gazi Ayhan'ın eserlerinin de yorumlandığı gecede saz heyeti, koro üyeleri alkışlarla sahneden ayrılırken, topluluğun kurucusu ve koronun şefi Nurdan Ayhan, salonu dolduran izleyiciye teşekkür etti.(DHA)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: