Antalya
23.06.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Demir: Demokrasi yürüyüşüne çıktık
Demir: Demokrasi yürüyüşüne çıktık

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Antalya İl Başkanlığı’na atanan Mevlüt Demir, kent siyasetine hızlı bir giriş yaptı. 

 

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte STK’lara yönelik ziyaretlere başlayan Demir’in dünkü durağı ise Antalya Erzurumlular Derneği’ydi. Gelecek Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kepez Belediyesi Meclis Üyesi Eşref Ural ile yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette Dadaşlara ekibini tek tek tanıtan Başkan Demir, “Yerimiz devletin olduğu yerdir, yerimiz hukukun olduğu yerdir, yerimiz bizim öz kültürümüzdür. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyoruz. Bunu derken, bu bayrağın altında kendine yer bulmuş, bu bayrağın altındaki güneşte ısındığını hisseden, aynı havada, aynı havzada özdeş olduğunu hisseden , kardeş olduğunu düşünen insanlarız” dedi.

 

SAYGI İÇERİSİNDE MÜCADELE

Polis teşkilatında yıllarca görev yaptığını, Konya ve Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulunduğunu anlatan Demir, “Hayatımız devletimize hizmetle geçti. Bundan sonra mücadelemiz ama saygı, değerlerimiz ama saygı, yürüyüşümüz ama saygı. Tabi sevginin olmadığı yerde saygı da olmaz. Erzurum’un türküleriyle Antalya Torosların uzun havalarını birleştirdiğimiz zaman başarılı oluruz. Çünkü orada izan var, idrak var, irfan var, fedakarlık var, feragat var. Geleceğimiz, yarınlarımız ve akibetimiz hayr olsun diyoruz” diye konuştu. Antalya Erzurumlular Derneği Başkanı Nihat Özdemir ise derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yakın zamana kadar 4 ayrı çatı altında olan Erzurumlular’ı tek çatı altında birleştirdiklerini vurgulayan Özdemir, “Antalya’da yaklaşık 50 bin kişilik bir gücüz. Her siyasi partiye eşit mesafedeyiz. Kimsenin arka bahçesi olmak gibi bir düşüncemiz yok. Olursak ön bahçe oluruz” dedi. Özdemir, Gelecek partisi İl Başkanı ve yönetimine başarı dileğinde de bulundu.

HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: