Antalya
07.06.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
Çevre için pedal çevirdiler
Çevre için pedal çevirdiler

Antalya Kent Konseyi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde “Doğayla Uyum İçerisinde Sürdürülebilir Yaşamak” temasıyla bisiklet turu düzenledi.

 Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu ile Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nun bu yıl “#SadeceBirDünya”(#OnlyOneEarth) başlık etiketleriyle kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlediği bisiklet turuna bisiklet kulüp ve dernek üyelerinin yanı sıra çocuklar ve kadınlar da katıldı.K onyaaltı Caddesi Atatürk Parkı’ndaki Türkan Saylan Anıtı önünde toplanan bisikletliler, “Antalya doğaya sahip çıkıyor”, “Çevre için pedalla”, “Ekonomi için pedalla”, “Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur” gibi çevreye duyarlılık çağrısı yapan pankartlar taşıdı.

ANTALYALILARDAN ALKIŞLI DESTEK

Bisikletliler Konyaaltı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Caddesi ve Lara Caddesigüzergahını takip ederek Erdal İnönü Kent Parkı’nda ulaştı.5.6 kilometrelik güzergahboyunca düdük çalan bisikletlileri gören Antalyalılar, sevgi gösterisinde bulunarak yapılan çevre duyarlılığı çağrılarını alkışlarla destekledi. Bisiklet turunun güvenli, amacına ulaşır şekilde gerçekleşmesini sağlayan trafik polislerine ve UKOME yetkililerine teşekkür edildi.Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu ile Gençlik ve Spor Çalışma Grubu tarafından Dünya Çevre Günü ile ilgiliortak basın açıklaması da yapıldı. Antalya’nın doğasının bugün sürdürülebilirlikten uzak ve tehdit altında olduğunun belirtildiği açıklamada, “Binlerce türde canlıya ev sahipliği yapan doğamız yapımları mikro ölçekli ve kopyala yapıştır tarzı hazırlanan raporlar sebebiyle hidroelektrik santraller, taş ve mermer ocakları, turizm tesisleri, yerleşim yerleri ve sanayi kuruluşları kaynaklı tehlikeleriyle karşı karşıyadır. Doğaya saygılı olmamızın gerekliliği içinde bulunduğumuz iklim kriziyle net bir şekilde ortadadır” denildi. HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: